reklama

Google Duo dostane novou funkci na zachycení momentů

Google Duo dostane novou funkci na zachycení momentů
2019-12-23T19:30:12+01:00
• 23. 12. 2019

Grafika: Dotekomanie.cz

Není to tak dávno, co jsme se dočkali novinky u aplikace Google Duo v podobě srdíček. Nyní zde máme další bonusovou funkci, která ve své podstatě nepřináší nic extra nového, ale může nabídnout o něco lepší uživatelskou zkušenost.

Google Duo a Momenty

XDA Developers se podařilo aktivovat novou chystanou funkci, která nabídne možnost zachycení obrazovky. Sice můžete použít osvědčenou funkci na pořízení snímku obrazovky, ale v takovém případě jde jen o kopii toho, co je na displeji. V případě aplikace Google Duo se nabídne rozšířená možnost.

V nastavení aplikace bude stačit aktivovat funkci Momenty. Následně během hovoru můžete skrze tlačítko pořídit snímek, kde budou obsaženy obě strany. V podstatě záběry z obou kamer účastníků se spojí do jednoho výsledného snímku.

Funkci jakou půjde deaktivovat, ale to neznamená, že druhá strana nebude moci pořizovat snímky. Ostatně aplikace také varuje, že nedojde k deaktivaci i u druhého uživatele. Není jasné, jestli zde bude nějaké dodatečné nastavení nebo indikátor, že druhá strana pořídila snímek. Vzhledem k tomu, že funkce není ještě aktivní, možná se dočkáme nakonec něčeho komplexnějšího.

Za zmínku stojí, že stále čekáme na možnost sdílení obrazovky druhé straně. Tato funkce byla přislíbena, ale zatím se neobjevil ani náznak ve zdrojovém kódu.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim