reklama

Apple v roce 2020 představí pět nových iPhonů

Apple v roce 2020 představí pět nových iPhonů
2019-12-09T11:30:48+01:00
• 9. 12. 2019

Společnost Apple údajně plánuje v průběhu příštího roku vydat hned pět nových iPhonů. S touto informací přišel velmi populární a věrohodný analytik Ming-Chi Kuo, který již v minulosti přinesl několik trefných informací. 

Apple chystá nálož nových telefonů

Ve své výzkumné zprávě uvedl, že se během příštího roku dočkáme druhé generace iPhone SE, který dorazí se 4,7palcovým LCD displejem. Tento kousek by se měl objevit v první polovině roku 2020. Dále bychom se měli dočkat všech OLED modelů – jeden s 5,4palcovým, dva s 6,1palcovým a jeden s 6,7palcovým displejem. Tyto modely pak dorazí ve druhé polovině příštího roku. 

Kuo očekává, že všechny čtyři modely vyšší třídy nabídnou podporu 5G sítí s modemem Snapdragon X55. Tento nový čip umožní mnohem rychlejší stahování, než současné 5G modemy na trhu. Čip X55 nabídne maximální rychlost stahování 7 Gb/s a rychlost nahrávání 3 Gb/s. Nutno podotknout, že tato čísla jsou pouze teoretická. V praxi to tedy znamená, že skutečné rychlosti mohou být odlišné v závislosti na síti operátora. Na druhou stranu půjde o první 5G Qualcomm čip, který bude podporovat všechna hlavní kmitočtová pásma, provozní režimy a nasazení v síti. 

X55 bude také energeticky účinnější než čip X50, což znamená, že při připojení k 5G síti bude spotřebovávat méně energie a bude mít menší dopad na celkovou životnost baterie na jedno nabití. Společnost s logem nakousnutého jablka původně prý plánovala, že bude používat čipy od Intelu. Situace se ale změnila, neboť Intel od tohoto technologického segmentu upustil, tudíž je Apple opět závislý na Qualcommu. 

Dále se očekává, že iPhone SE 2 bude připomínat svým vzhledem iPhone 8. Nabídne tak 4,7palcový displej s rámečky a hardwarové tlačítko s Touch ID. K tomu bude telefon vybaven novým procesorem A13 a 3 GB RAM. Na zadní straně pak bude k dispozici jen jeden fotoaparát. 

Zbylé modely by pak měly svým designem a konstrukcí připomínat legendární iPhone 4. Nabídnou tak kovové rámy a ploché hrany. 

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim