reklama

Apple chce s (RED) vytvořit generaci bez AIDS

Apple chce s (RED) vytvořit generaci bez AIDS
2019-12-05T14:00:24+01:00
• 5. 12. 2019

Na počest Světového dne AIDS se rozhodl současný generální ředitel společnosti Apple, tedy Tim Cook, na svém twitterovém účtu sdílet informace o tom, kolik korun již firma darovala na tuto nadaci peněz. Podle twitterového příspěvku Tima Cooka by se mělo jednat o více než 220 mil. dolarů. 

Apple daroval více než 220 mil. dolarů

Kromě toho generální ředitel uvedl, že pokud budou všichni společně i nadále pracovat na (RED) produktech, mohou společně dosáhnout generace bez AIDS. V průběhu minulého roku firma uvedla, že v průběhu let darovala v rámci (RED) 200 mil. dolarů. Toto číslo se nyní zvýšilo na 220 mil. dolarů, díky čemuž se Apple stal největším přispěvatelem na nadaci (RED). 

Společnost s touto nadací spolupracuje již 13 let, což znamená, že červené produkty nabízí už od roku 2006. Apple prohlásil, že „za 13 let získali příznivci našeho partnerství s nadací (RED) více než 220 mil. dolarů na financování programu na HIV/AIDS. Každý nákup našeho červeného výrobku nás přibližuje k ukončení AIDS. Připojte se k boji“.

Tim Cook mimo jiné dodal, že od roku 2004 počet úmrtí na AIDS poklesl o více než polovinu, což signalizuje dopady práce (RED) na celém světě. Apple podporuje (RED) několika způsoby. Nejprve společnost po celém světě změnila loga Apple Store na červenou. Dále Apple věnuje jeden dolar za každý nákup provedený prostřednictvím Apple Pay v obchodem Apple, apple.com a v aplikaci App Store.

Zdroj: ww.9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim