reklama

Google Fotky dostávají nástroje na kreslení

Google Fotky dostávají nástroje na kreslení
2019-11-26T06:45:02+02:00
• 26. 11. 2019

Zdroj: Google.com

1

Před rokem jsme se dočkali nové aplikace Markup (Označení) v rámci uvedení Androidu P. Google tak nabídl možnost nejen kreslení do fotek a obrázků. Po jednom roce se ale ukazuje, že tato aplikace byla zřejmě jen pokus na vyzkoušení nástrojů, jelikož se podobná funkcionalita dostává přímo do Google Fotek.

Google Fotky a kreslení

Aplikaci Google Fotky chyběl jednoduchý nástroj na kreslení, pomocí kterého byste označili konkrétní místo nebo napsali dodatečný vzkaz. Nyní se objevuje aktualizace, jež přidává nový nástroj na kreslení přímo do editační části.

Nabízí možnost kreslení perem nebo štětcem, přičemž je zde volba barvy, byť nabídka vypadá značně omezeně. Nejedná se tedy o plnohodnotný nástroj na kreslení, spíše na označování. Novinka by se měla na vašem zařízení objevit do dvou týdnů.

Nemusíte hledat nějakou novou verzi aplikace Google Fotky, jelikož i tentokrát dochází k aktivaci ze stran serverů Googlu. Otázkou je, co se stane s původní aplikací Markup. Je pravděpodobné, že zůstane součástí systému Android, ale Googlu nic nebrání, aby ji neodstranil, když nabízí podobnou funkci přímo v Google Fotkách.

logo-app Fotky Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: neowin.net

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Hakus von Tyros

26. 11. 2019, 7:00
Android aplikace

Dobré. Opět se máme čím bavit.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim