Domů » Články »
Každou chvíli se objevuje nějaký bezpečnostní problém kolem osobních informací. V poslední době se poměrně běžně objevovala data na serverech, která nebyla nijak chráněna. Ačkoliv například obsahují informace z Facebooku, tak to nutně neznamenalo, že by měla tato sociální síť bezpečnostní problém. V podstatě se jednalo o sesbírané informace, které někdo nechal k dispozici na internetu. V tuto chvíli zde máme asi jeden z největších úniků všech dob.
K datům se nikdo nehlásí
Bezpečnostní analytická společnost Data Viper objevila databázi obsahující 4 miliardy dat uživatelů, ale byly zde redundantní informace. Po ověření se dá konstatovat, že data patří 1,2 miliardám uživatelů, přičemž unikátních e-mailových adres bylo nalezeno přibližně 650 milionů. Celá databáze má velikost 4 TB a byla dostupná na specifickém serveru bez jakéhokoliv zabezpečení.
Ačkoliv již není k dispozici, tak si ji kdokoliv mohl stáhnout a využít informace jako jména, e-maily, telefonní čísla, informace z profilů na Facebooku a LinkedIn, a dokonce pracovní historii. Data Viper provedlo ověření informací. Společnost dospěla k názoru, že data patří dvěma společnostem – People Data Labs a oxydata. Obě firmy ale odmítají vlastnictví těchto dat.
Data byla umístěna v rámci Elasticsearch, ale sama společnost nechce uvést, komu data patří. Jedině případné vyšetřování by mohlo odpovědět na tuto otázku, jen jestli k něčemu takovému dojde. Vzhledem k tomu, že databáze neobsahuje hesla, nemusíte ihned všude měnit přístupové údaje. Na druhou stranu se data dají použít k mnohým marketingovým účelům, případně k pokusům o podvod.
Zdroje: androidpolice.com, valuewalk.com
💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.
Domů » Články »
Komentáře