reklama

Chrome zřejmě zavede načítací obrazovku u pomalých webů

Chrome zřejmě zavede načítací obrazovku u pomalých webů
2019-11-12T06:45:14+01:00
• 12. 11. 2019

Google se snaží nabídnout nejrůznější nástroje pro vývojáře webových stránek, přičemž jednou takovou kapitolou je rychlost načítání. I proto vznikl projekt AMP (akcelerované mobilní stránky), který se vyznačuje lepší rychlostí, ale na druhou stranu se jedná o upravený HTML jazyk a navíc ne vše je dovoleno. Nyní se ale Google pochlubil, že uživatele upozorní na pomalé weby.

Chrome a rychlost webových stránek

Na oficiálním blogu projektu Chromium se Google pochlubil, že se bude více brát v potaz dobu načtení webové stránky. Chce tak více donutit vývojáře, aby dbali na tento aspekt svých projektů. Již nyní nabízí nejrůznější nástroje, ale ty nejsou veřejné pro běžné uživatele. Skoro to vypadá, že Googlu došla trpělivost s weby a bude uživatele informovat o rychlosti webu.

Chrome jednoduše zobrazí indikaci načítaní pomalých webů, přičemž je přímo uvedeno, že daný web je pomalejší. Do jisté míry přinese tato novinka i zlepšení uživatelského zážitku, jelikož reakce některých webů jsou pomalé, ale díky této obrazovce s načítáním může uživatel počkat, přičemž ví, že web něco aspoň dělá.

Chrome získá nový vzhled automatického vyplňování na Androidu

Z vyjádření na blogu vyplývá, že se podobná informace nakonec může dostat i do vyhledávání k jednotlivým výsledkům. Díky tomu bychom mohli mít informaci, jestli je web rychlý dříve, než klikneme na odkaz.

Zatím Google neposkytl informaci, kdy by se novinka mohla objevit. Navíc prozkoumává i další možnosti, takže se nakonec můžeme dočkat i jiných typů indikátorů. Jakoby Google varoval tvůrce webů, aby si více dali záležet na rychlosti načítání stránek.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim