reklama

Apple odstranil 181 vapovacích aplikací z App Storu

Apple odstranil 181 vapovacích aplikací z App Storu
2019-11-19T19:30:01+01:00
• 19. 11. 2019

Zdroj: 9to5Mac

2

Společnost Apple oznámila, že ze svého App Storu odstranila všech 181 vapovacích aplikací. Rozhodnutí se zakládá na rostoucích obavách o zdraví, na které má kouření e-cigaret negativní vliv. 

Apple odstranil řadu „škodlivých“ aplikací

Jen tento rok přišlo v Americe o život 39 lidí, kteří kouřili e-cigarety. Posledním zesnulým se stal teprve sedmnáctiletý student, jenž měl kvůli vapování poškozené plíce. 

„Jednalo se o až donedávna zdravého studenta, který sportoval. Během dvou týdnů se kvůli vdechování ochucené páry chlapec nemohl nadechnout a transplantace obou plic byla nutná. Šlo o první takový zákrok v USA.“ – prohlásilo ČT24.

Nutno podotknout, že krok ze strany Applu není nijak překvapivý. Už před dvěma lety zablokoval všechny nové aplikace podporující vapování. Bylo tedy jen otázkou času, kdy dojde na odstranění i starších aplikací. 

Apple navíc nikdy nepovolil aplikace určené pro nákup a prodej e-cigaret. 181 vapovacích aplikací odebraných z App Storu bylo navrženo pro ovládání funkcí e-cigaret, jako je například teplota nebo zapnutí/vypnutí zařízení. Naopak tyto aplikace budou i nadále fungovat, tedy pouze v případě, že jste si je dříve nainstalovali. V praxi se dokonce přenesou i na novější zařízení. Aplikace však už nebudou k dispozici pro nové stahování. 

Zdroje: androidauthority.com, ct24.ceskatelevize.cz

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

petr.skacel.94@gmail.com

25. 11. 2019, 0:03
Android aplikace

Vy jste fakt experti. Co si o tom třeba zjistit nějaké reálné informace, než tohle vypustíte mezi lidi. Jediné, co tímto děláte je, že šiříte dezinformace a podporujete tabákové korporace a státy, které vydělávají miliardy na tabákových výrobcích.
Po deseti letech, co vaping existuje, umře najednou několik desítek lidí, co si řekli, že budou vapovat liquid s THC, který si koupili od nějakého pochybného týpka na ulici.
Problém není ani tak samotné THC, ale olej vitamínu E, díky kterému se dá THC v liquidu rozpustit. A vdechování výparů tohoto oleje ucpává plicní sklípky…olej opravdu vdechovat nechcete.
„Proboha, vaping zabil pár desítek Darwinových dětí“…ale miliony umírajících lidí ročně, na kouření cigaret nikoho nezajímá.

Hakus von Tyros

19. 11. 2019, 22:36
Android aplikace

Alespoň toto málo.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim