reklama

Chrome pro Android získá integraci Google Lens

Chrome pro Android získá integraci Google Lens
2019-11-19T20:32:55+02:00
• 20. 11. 2019

Zdroj: Google

Pokud jde o mobilní telefony, hledání je asi tou nejužitečnější funkcí. V případě textu není skoro co řešit, ale s obrázky je komplikovanější. Pokud chcete dohledat informace ze svého okolí, tak se nabízí funkce Google Lens, která dokáže pomocí umělé inteligence a sofistikovaných algoritmů identifikovat věci na fotografii. V případě obrázku na webové stránce musíte absolvovat menší kolečko.

Chrome a Lens

Pokud se chcete něco dozvědět z obrázku, respektive něco identifikovat, museli jste jej stáhnout do zařízení. Následně v aplikaci Google Fotky spustit funkci Google Lens. Výsledky vás nazpět přesunou do prohlížeče, případně do Google Vyhledávání. Vývojáři se zaměřili na tento proces a vytvořili jednoduché řešení.

V tuto chvíli můžete v aplikaci Chrome pro Android (i ve stabilní verzi) aktivovat Google Lens integraci do kontextového menu. Do adresního řádku zadejte chrome://flags a následně dohledejte položku Google Lens. Po aktivaci dojde k restartování prohlížeče.

Následně stačí podržet prstem na obrázku a v kontextové nabídce vybrat novou položku Hledat pomocí Google Lens. Následně dojde k rozeznávání jednotlivých položek na obrázku, přičemž se zobrazí vysouvací okno s vyhledanými obrázku.

Jedná se v podstatě o náhradu funkce Hledat pomocí Google, kde jste se dočkali jen podobných obrázků. U Google Lens se nabízí kromě podobných obrázků také identifikované a dohledané informace z obrázku.

logo-app Prohlížeč Chrome – Google Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat