reklama

Apple aktualizoval pravidla pro ochranu osobních údajů

Apple aktualizoval pravidla pro ochranu osobních údajů
2019-11-09T11:30:53+01:00
• 9. 11. 2019

Firma Apple v tomto týdnu zveřejnila první beta verzi připravovaného operačního systému iOS 13.3. Kromě toho společnost také oznámila aktualizaci týkající se webu pro ochranu osobních údajů.

Apple dále tlačí důraz na osobní údaje

Aktualizované webové stránky společnosti Apple obsahují informace o tom, jak přistupuje k ochraně osobních údajů v prohlížeči Safari. Web přináší čtyři základní principy ochrany osobních údajů – minimalizaci dat shromážděných od uživatelů; zpracování dat na zařízení; tzv. průhlednosti při shromažďování dat a způsobu jejich použití a silného šifrování zařízení.

Tyto webové stránky můžete sami navštívit na adrese apple.com/privacy. Nutno však podotknout, že obsah je v anglickém jazyce, což je vzhledem k počtu uživatelů na českém trhu škoda. Nicméně, Apple na svém webu zmiňuje iOS aplikace, jako jsou Mapy, Fotografie a Zprávy. Kromě toho se také věnuje tomu, jak každá z těchto aplikací zvyšuje soukromí uživatelů. 

Podle společnosti existuje několik nových inovací v oblasti ochrany osobních údajů a zabezpečení. Níže jsou uvedené veškeré body, na které Apple nyní upozorňuje. 

  • Kontakty: Žádné informace nebudou sdíleny s aplikacemi třetích stran, pokud jim bude udělen přístup k aplikaci Kontakty. 
  • Find My: Firma používá end-to-end šifrování pro komunikaci s ostatními Apple zařízeními v okolí, díky čemuž je možné nalézt ztracený iPhone či Mac. Apple však neshromažďuje informace o umístění a identitě zařízení.
  • Arcade: Nikdy nebude povolena žádná reklama ani sledování třetích stran.
  • Oznámení o sledování na pozadí: Majitelé iPhonu nyní dostávají oznámení, když aplikace ja pozadí používají polohu uživatele. Díky tomu mohou uživatelé toto sledování ukončit. 

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim