reklama

Poznejte kouzlo přenosných reproduktorů sponzorovaný článek

Poznejte kouzlo přenosných reproduktorů [sponzorovaný článek]
2019-10-18T13:29:55+01:00
• 18. 10. 2019

přenosné reproduktory

Pokud jste se právě rozhodli pro pořízení přenosného reproduktoru, je dobré již dopředu vědět, kdy a jak jej budete nejčastěji používat. Je velký rozdíl mezi malými přenosnými bluetooth reproduktory, které vám pohodlně vejdou i do kapsy, avšak nenabídnou takovou kvalitu přehrávaného zvuku, a těmi většími a těžšími, avšak o poznání méně skladnými?

Díky větším přenosným párty reproduktorům si vychutnáte podstatně lepší zvuk a hlubší basy. Samozřejmě i zde platí, že čím kvalitnější a výkonnější zařízení, tím více si za něj zaplatíme. Některé z přenosných reproduktorů se pyšní vysokou odolností vůči nárazu, voděodolností, některé typy s označením IPX7 však zvládnou i ponoření do vody, a to po dobu až 30 minut do hloubky jednoho metru.

Podle jakých parametrů si přenosný reproduktor vybrat?

Doba hraní

Tuto hodnotu udává výrobce v hodinách. Je to ukazatel, jak dlouho vydrží přenosný reproduktor hrát. Může být jen pár hodin (pro osmihodinové hraní je nejčastější kapacita baterie okolo 2 200 mAh), dražší reproduktory však vydrží přenášet zvuk i dvacet hodin na jedno jediné nabití. Aby vám přenosný reproduktor vydržel hrát takhle dlouho, je logicky nutná vyšší kapacita baterie – kolem 6 000 mAh.

Pokud tedy víte, že budete přenosný reproduktor využívat i na místech bez možnosti připojení k elektrické síti, neváhejte a investujte do pořízení takového přenosného reproduktoru, který vydrží hrát opravdu dlouho. Dobití je pak velmi snadné, a to nejčastěji přes micro USB port. K nabíjení je možné využít také powerbanku s dostatečnou kapacitou akumulátoru.

Přenosný reproduktor JBL Xtreme 2

Výkon reproduktorů

Pro mnoho z nás jeden z nejdůležitějších parametrů. Výkon přenosných reproduktorů může být od 3 wattů až po několik stovek wattů. Nejčastějším hracím výkonem přenosných reproduktorů je však hodnota mezi 15 a 40 W. Tento výkon je pro běžné užití naprosto dostačující.

Frekvenční rozsah

Frekvenční rozsah, který je člověk schopný vnímat, je v intervalu mezi 16 Hz a 20 kHz. Tento údaj je uveden u každého přenosného reproduktoru a platí, že čím větší rozsah nabízejí, tím lepší zvukový zážitek dostanete.

Přenosný reproduktor Marshall Kilburn II

Sestava

Přenosné bluetooth reproduktory je možné pořídit hned v několika variantách. Sestava bývá označena ve formátu X+Y, přičemž hodnota X je počet reproduktorů a Y počet subwooferů. Nejčastější je varianta 1+0, což znamená 1 reproduktor bez subwooferu, respektive s integrovaným subwooferem.

Vzdálenost od zdroje

Přenosné reproduktory fungují za pomoci bluetooth spárování s vaším mobilním telefonem nebo tabletem. Aby nedocházelo ke ztrátě signálu, musí být zdroj hudby v určité vzdálenosti. Desetimetrová vzdálenost bývá u přenosných reproduktorů poměrně častá a je dostačující například i v situacích, kdy chcete vzít přenosný reproduktor na lehátko do bazénu a vychutnávat si tak oblíbenou muziku vždy a všude. Pokud však budete brát váš přenosný reproduktor do bazénu, ujistěte se, že se nepoškodí, měli byste tedy sledovat parametr IPX7.

Díky karabině nebo řemínku jej můžete přichytit třeba na poutko u batohu nebo kalhot, kreativitě se meze nekladou. Na výběr je také mnoho různých barevných provedení, takže kromě funkčního zařízení jde i o designovou záležitost. Některé přenosné reproduktory umožňují také vzájemné spárování, čímž vytvoříte dokonalý stereo systém a poslech hudby dostane úplně jiný nádech.

reklama
reklama

Obchodní sdělení za jehož obsah odpovídá objednavatel.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim