reklama

Klávesnice Google Gboard vylepší návrhy

Klávesnice Google Gboard vylepší návrhy
2019-10-20T13:30:17+01:00
• 20. 10. 2019

Zdroj: Dotekomanie.cz

Včera jsme vás informovali, jaké novinky zřejmě přijdou do aplikace Google Kontakty. Za odhalením stojí Jane Manchun Wong (@wongmjane), která prozkoumávala zdrojový kód. Soustředila se také na softwarovou klávesnici Google Gboard, kde se podařilo najít taktéž několik chystaných novinek.

Gboard a budoucí novinky

Dnešní softwarové klávesnice umí napovídat celá slova, přičemž si lze všimnout, že z návrhů se dá někdy seskládat velmi rychle i celá věta. Samozřejmě záleží na používání a jak se klávesnice učí z toho, co píšete. Jane se podařilo objevit část kódu, která se soustředí na celé věty. Nebude tak nutné odklikávat a vybírat slova. Gboard jednoduše nabídne celou větu.

Není jasné, kdy se této novinky dočkáme, ale předpokládáme, že bude v první fázi dostupná jen pro angličtinu. Následně by mělo dojít k rozšíření i pro další jazyky. Je také možné, že se díváme jen na prvotní implementaci a výsledná funkcionalita bude vypadat trochu odlišně. Například není jasné, pomocí jaké kombinace tlačítek využijete samotný návrh.

Další vylepšení návrhu se týká animovaných obrázků GIF. Zatím lze vybírat podle přesného označení nebo pojmenování slova. Nová funkce bude rozpoznávat smysl slova a na základě toho budou vyhledány GIFy. Bude se tedy jednat o emocionální základ. I zde předpokládáme, že funkce bude dostupná zprvu jen pro angličtinu. Rozhodně dojde na zjednodušení hledání, jelikož klávesnice se bude snažit pochopit význam.

Zdroje: twitter.com, twitter.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim