reklama

Instagram přidává správu přístupu k účtu

Instagram přidává správu přístupu k účtu
2019-10-16T08:15:19+01:00
• 16. 10. 2019

Zdroj: Dotekomanie.cz

Pokud jde o zabezpečení, tak více možností kolem kontroly vlastních účtů se vždy hodí. To platí hlavně o sociálních sítích, které používáme u nejrůznějších služeb pro přístup, případně sdílení dat. Postupem času můžete ztratit přehled, jaká služba má přístup k vašim informacím. Zpravidla lze kontrolovat možnost napojení v rámci nastavení v sekci zabezpečení. Nyní jsme se oficiálně dočkali této novinky u aplikace Instagram.

Instagram zprávy zamíří na web

Instagram a přístup k datům

V oficiálním příspěvku Instagram uvádí, že do aplikací oficiálně míří možnost kontroly nad tím, jaká služba nebo aplikace má přístup k vašemu účtu. Ačkoliv se v příspěvku uvádí, že se jedná o funkci, která se bude šířit u aplikací v dohledné době, tak pravděpodobně je tato novinka hlavně pro majitele iOS zařízení.

Na zařízeních se systémem Android již máme, pravděpodobně nějakou chvíli, možnost kontroly. Správu přístupů můžete kontrolovat v nastavení, sekci zabezpečení, dále Aplikace a weby. Zde najdete dvě položky. Služby s aktivním přístupem a ty, které již nemají možnost přistupovat k datům kvůli vypršení platnosti.

U aktivních následně můžete jednotlivé služby nebo aplikace odebrat. Pokud tuto novinku ještě nevidíte na svém zařízení, budete si muset počkat, až Instagram vydá aktualizaci, případně provede zpřístupnění skrze své servery.

logo-app Instagram Instagram Zdarma ANDROID logo-app Instagram Developer Zdarma iOS

Zdroje: 9to5mac.com, instagram-press.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim