reklama

Google zjednodušuje přepínání účtů u dalších dvou aplikací

Google zjednodušuje přepínání účtů u dalších dvou aplikací
2019-10-18T19:30:16+01:00
• 18. 10. 2019

Zdroj: Dotekomanie.cz

Ačkoliv v současnosti společnosti aktualizují své aplikace a přinášejí hlavně tmavý vzhled, tak je zde nový trend napříč aplikacemi od Googlu. Vzhledem ke změně designu a přemísťování položek z bočního menu, došlo také na nové okno pro přepínání uživatelských účtů. Nově tedy u aplikací naleznete profilovou fotografii v horní části na hlavní obrazovce. Díky tomu je zde prostor pro nové gesto.

Google rozšiřuje webovou zkratku .new

Gesto na přepnutí uživatelských účtů

Již jsme se dočkali nového gesta například u Google Map nebo aplikace Kontakty. Nyní přišla řada na další dvě aplikace. První z nich je Google Keep, kde nově stačí přejet prstem po profilové fotografii a dojde k přepnutí účtu. Novinka je k dispozici již od verze 5.19.391, přičemž se v tuto chvílí šíří Google Keep 5.19.411 (APK ke stažení). Díky tomu netřeba vybírat z dialogového okna.

Další aplikace, která se dočkala této novinky je samotná aplikace Google. Zde ale není funkce k dispozici ve stabilní verzi. Potřebujete aplikaci Google 10.77.5 beta. Samozřejmě se naskýtá otázka, k čemu Google rozšiřuje takovou funkci, když je zapotřebí mít více uživatelských účtů na mobilu, abyste něco takového mohli používat. Odpověď je jednoduchá. Někteří majitelé zařízení mají dva účty – jeden soukromý a jeden pracovní. Jedná se tak o nejjednodušší cestu na rychlé přepínání.

logo-app Google Keep Google Inc. Zdarma ANDROID logo-app Google Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim