reklama

Návod na aktivaci Google Pay na Wear OS hodinkách

Návod na aktivaci Google Pay na Wear OS hodinkách
2019-10-18T19:27:48+02:00
• 19. 10. 2019
59

Google má zvláštní strategii k zavádění služeb v různých krajinách. Pro příklad nemusíme chodit daleko. V naší zemi jsme se dočkali Google Pay (dříve Android Pay) před dvěma lety. Sice nějakou dobu šlo používat tuto službu i na hodinkách se systémem Wear OS (dříve Android Wear), ale dnes to nejde. Jednoduše služba není podporovaná na těchto hodinkách v naší zemi. Důvodem je, že hodinky nemají kompletní českou lokalizaci s asistentem od Googlu, aspoň to jsme se dozvěděli, když jsme se naposledy ptali. Naštěstí se objevil způsob, jak manuálně aktivovat Google Pay i v Česku, bohužel jej nemůžeme ověřit, jelikož nevlastníme hodinky s NFC a Wear OS.

Wear OS a Google Pay

XDA Developers informuje o aplikaci „Permanent Proxy: Enable Pay Apps Anywhere!“, která by měla zpřístupnit platební službu od Googlu na hodinkách v jakékoliv zemi, tedy i v Česku. Jak již název napovídá, v podstatě dojde k přesměrování internetového připojení skrze proxy server, který by měl být umístěn v zemi, kde je dostupná služba Google Pay na Wear OS.

V tomto případě nejde jednoduše nainstalovat aplikaci a začít používat. Chce to trochu více úkonů. V první řadě je nutné aktivovat na hodinkách vývojářské možnosti (Nastavení > Systém > Informace – zde několikrát poklepat na číslo sestavení.

Následně se v nastavení objeví vývojářské možnosti, kde je nutné zapnout ADB ladění, konkrétně ladění skrze Bluetooth. V dalším kroku si musíte stáhnout výše zmíněnou aplikaci z Obchodu Play, případně přímo ze stránek XDA Develepers.

logo-app Permanent Proxy: Enable Pay Apps Anywhere! Jolan Rensen Zdarma ANDROID

Jakmile toto provedete, můžete spustit aplikaci na hodinkách, povolit případná oprávnění a zadat proxy dle vlastní libosti. Zde ale upozorňujeme, že byste měli volit bezpečný a ověřený server s řádnou ochranou. Tento postup by měl aktivovat možnost placení hodinkami s NFC a Wear OS i v Česku. XDA Developers upozorňuje na možnost zvýšené spotřeby energie, případně na zpomalení připojení k internetu.

Vzhledem k tomu, že nemáme patřičné hodinky, nevíme, jestli tento postup bude stoprocentně fungovat v Česku. Pokud se odhodláte vyzkoušet tento návod, dejte nám vědět do komentářů, jestli se vše podařilo, či nikoliv.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

dell braa

28. 9. 2020, 9:42

Skúšal som všetko. Permanent proxy je nespoľahlivé, po čase to začne vypadávať. Tor na mobile – nespoľahlivý, vkuse sa to odpájalo od siete a bloklo Google pay. Moje riešenie – zatiaľ na 100% – testujem 2 týždne bez jediného výpadku: Zaregistrovať sa na windscribe – zadarmo dávajú 2gb. Nainštalovať si windscribe do mobilu, dať split tunneling, mode – inclusive a začiarknúť google pay a wear os.taktiež v systéme android dať Always on VPN (tiež to spraviť cez windscribe), nastaviť nemeckú vpn.Vypnúť wifi v hodinkách, ale musí sa to urobiť aj v časti „pro vyvojáře“, nakoľko tam treba odškrtnúť možnosť – zapnúť wifi pri nabíjaní. Už dva týždne to šlape bez jediného výpadku, dokonca mám povolenú v hodinkách aj polohu, normálne ju využívam pri športe.Samozrejme, že nonstop spusteným windscribe na pozadí dochádza k mierne zvýšenej spotrebe batérie, (mám to povolené aj pri spustení a tiež aby android „nezabil“ aktivitu windscribe na pozadí), ale spotreba nie je nijako dramaticky citeľná.

dell braa

28. 9. 2020, 9:45

ešte som zabudol napísať, že používam aj iné služby cez hodinky, akými sú google fit, strava, nejaké gps programy, ticwatch atď, ktoré sa pripájajú na internet, nič z toho som do split tunela nedával, úplne stačí len google pay a wearos.

Milan Zagora

27. 9. 2020, 12:39

Funguje to jeste nekomu pres Permanent Proxy? Vse fungovalo, po case se Google Pay zase deaktivoval a uz ho nemuzu zapnout. Zaktualizoval jsem Permanent Proxy na posl. verzi (Version 4.0
on 07.08.2020), ktera ukazuje i zemi External IP a nemuzu se trefit do zadne proxy (http://free-proxy.cz/ – Germany), kde by External IP byla detekovana jako nemecka (porad jsem pod svou a tak to i detekuje Google Pay, kdy zase pise, ze je nepodporovana zeme.) Pokud to nekumu funguje, tak muze napsat co presne zadava do filtru na free-proxy[HTTP | HTTPS | Socks 4/5 | Socks 4 | Socks 5 x Level 1 (Elite) | Level 2 (Anonymous) | Level 3 (Transparent)] Diky za potvrzeni, jestli to nekomu jeste funguje, protoze uz jsem jich vyzkousel spousty bez uspechu.

Milan Zagora

27. 9. 2020, 15:29

Tak beru zpet, podarilo se mi zprovoznit (HTTPS/Transparent, ale mozna je to jedno), uplnym zrusenim Permanent Proxy a znovu instalaci, pak uz to zacalo zase ukazovat External IP DE, tak asi se tam neco pokazilo, ze komunikace nesla pres proxy asi.

Stanislav Hruboň

23. 8. 2020, 13:00

Zmenil som nastavenie nie na aplikáciu orbot odporúčam nastavenie na servery a proxy VPN ako je uvádzané hore bes problémov pay nemecke proxy hodinky fosil 5g

Brma Brma

20. 8. 2020, 20:54

Na Ticwatch C2 úspěšně včera nastaveno a dnes proběhla u Průhonic i platba. Použil jsem na hodinkach Permanent proxy verzi 4.0 a nastavil free vpn proxy z Frankfurtu, wifi off, nfc on, poloha off, atd. Moc díky za návod. Jen by bylo fajn kdyby Permanent proxy měla v sobě nejaky základní list vpn pro výběr.

Stanislav Hruboň

19. 8. 2020, 15:45

Všetko funguje ako je dolu popísané Fossil 5g

Jan Kožnar

12. 8. 2020, 11:00

Ať si Google políbí. Přecházím na Garmin pay!

Ivan Lank

11. 6. 2020, 14:02

Dobrý den.
Nemá někdo zkušenost s hodinkami Samsung Galaxy Watch 46mm?Jedná se mě o placení hodinkami přes aplikaci Orbot.Děkuji

Madélka Purm

19. 5. 2020, 15:03

Díky! Váš návod mi pomohl rozchodit Google Pay v TicWatch C2. I když mě to díky vlastní tuposti stálo dva dny rozčilování :D Jen ještě pravděpodobně někde dělám chybu a prosím, jestli mi poradíte…Včera se mi podařilo přepnout hodinky na některý z proxy uvedených na ****, jak je zde níže doporučováno, ale dnes ráno proběhla v hodinkách nějaká malá automatická aktualizace (nevím, jestli to souvisí), hodinky začaly hlásit problém s připojením. Pomohla až změna proxy na jiný. Prosím, jsem naprostý analfabet, co se této problematiky týče, ale dá se opakování této situace nějak zabránit? Hodinky nejsou pro mě, ale pro téměř sedmdesátiletého otce, který si s případným podobným výpadkem GPay určitě sám neporadí. Děkuji za rady i za návod, bez vás bych to asi vyhodila z okna! :D

Dobrý den, právě jsem si koupil Ticwatch Pro 2020. I přes všechny rady tady, nedokážu platbu na wear rozchodit. Ladění zapnutý. Vypnutá GPS i WIFI. Orbot a Google Pay nainstalovaný. Dokonce i restart po nastavení hodinek jsem udělal. Vždy, když chci otevřít Google Pay, píše mi to „Nelze použít, pro tuto zemi…blablabla:(. Nevíte někdo, co s tím?
Děkuji

Přemysl Vaculík

VIP 10. 5. 2020, 23:40

Někdy to trvá, občas pomůže restart, s tím Orbot.

Karel Vošmik

27. 2. 2020, 16:04

Dnes jsem hodinkami fossil sport zaplati díky vám.Díky vašim komentářům Nastavení pomohlo ladění vývojářem Ladění vývojářem zapnout ADB ladění přes bluetooth vypnout wifi a do telefonu nainstalovat orbot a pastavgt německej port a v tom orbotu nastavit google pay a os wear a pak restartovat hodhnky Air bank to neumí kdo má mbank super ještê vyzkouším eguabanku

Jiří Krasula

10. 2. 2020, 9:21

Ticwatch Pro – funguje kombinace Orbot pro aplikace WearOS a Google Pay a vypnuté WiFi. Pokud stále nefunguje povolte vývojářský mód, zapněte ADB ladění pro Bluetooth a zakažte spuštění WiFi při nabíjení. Taktéž mám preventivně vypnutou polohu pomocí hodinek.

Jana Kovaříková

4. 2. 2020, 11:41

Dobrý den,
mám Huawei Watch2 se sim kartou, takže mám v hodinkách nezávislé číslo a internet. Nahrála jsem kartu do Google pay a vše funguje jak má. Jen když hodinky sundám z ruky, tak musím platební kartu znovu aktivovat přes Google pay, ale to považuji z bezpečnostního hlediska za výhodu a je to otázka chvilky. Jen jako typ přidávám aplikaci Stocard, která funguje i na hodinkách, takže mám všechny slevové karty v hodinkách.

Petra Lukesova

4. 2. 2020, 16:04

Dobry den, a mohu se zeptat, jak ho aktivujete v google pay? Kdyz do nej najedu, tak tam mam moznost jen deaktivovat, vymazat data a mezipamet, nic vic.. Dekuji za radu.

Jana Kovaříková

4. 2. 2020, 18:38

Dobrý den, v aplikaci Google obchod žádám přímo v (lupě) pay, jako první mi naskočí Gpay deaktivováno, na toto ťuknu a dám povolit a otevřít. V tom se mi načte karta.

Petra Lukesova

4. 2. 2020, 7:17

Ja teda nevim, proc to vsem funguje a me to vzdycky po 2 dnech zmizi. Wifi mam vypnutou, Orbot mi bezi na vsech aplikacich, co mam v Ticwatch. Google pay se nedeaktivuje, ale proste zmizi. Uz fakt nechapu co tam mam spatne nastaveneho…

Petra Lukesova

2. 2. 2020, 20:10

Dobry vecer, je nutne mit povolene ladeni pres bluetooth celou dobu nebo ho muzu po nastaveni deaktivovat? Diky

JAKUB CVERENKAR

30. 1. 2020, 10:51

Orbot a vypnutie wifi funguje. V orbote treba nastaviť nemecku WPN pre aplikacie google pay a wear os. V hodinkách ale treba nastasviť ADB ladenie cez Bluetooth. Potom len reštartovať hodinky a problém vyriešený. Ale pozor ak máte v telefóne aplikácie ktoré sa párujú s hodinkami treba ich nastaviť cez WPN tiež, alebo ich nezapínať, pretože väčšina týchto aplikácii pošle polohu hodinkám a tie sa zase nastavia na slovensko/ česko a musíte proces zopakovať. Platenie funguje v pohode dnes som skúšal. Mám hodinky fossil gen 4.

Jan Klusák

28. 1. 2020, 12:17

Řešení s ORBOT a vypnuto wifi funguje.
Proxy Německo, mbank, ověřeno koupi halls na benzine 🙂

Přemysl Vaculík

VIP 29. 1. 2020, 7:18
Android aplikace

Zkusil jsem tuto možnost, ale po nastavení v Orbot app West a Google Pay na hodinkách stále nemám možnost placení. Co jste kde nastavoval?

Jan Klusák

29. 1. 2020, 15:23

Pouze jsem na telefonu nainstaloval orbot, nastavil aplikace přes VPN (Google Pay, WearOS) a VPN zapnul.
Na hodinkách (TicWatch Pro) jsem vypnul wifi a restartoval je.
Placení dnes opět fungovalo, v jednom případě byly hodinky offline a také bez problému.

David Vavroušek

18. 1. 2020, 22:27

Orbot a vypnutí wifi na hodinkách pomohlo. Zatím jsem to netestoval přímo platbou, ale už se na místo hlášky o nepřístupnosti služby objeví ikona karty s žádostí o přiložení k terminálu.
Hodinky TicWatch Pro
Moc děkuji za pomoc :-)

Karel Ondrasek

3. 1. 2020, 11:50

Dobrý den, asi před dvěma roky jsem koupil Huawei Watch 2 Classic (chvilku je měla v nabídce Alza). Dlouho jsem na tyto hodinky čekal, ptal se přímo na zastoupení Huawei a bylo mi sděleno, že tento model není určen pro trh v ČR (nevím odkud je Alza měla), ale údajně byly dostupné v Polsku. Hodinky jsem nijak neupravoval, pokud jsou dostupné aktualizace tak je samozřejmě provádím. Po zprovoznění Google Pay mou bankou jsem zprovoznil tuto službu i v hodinkách (žádná hláška o nepodporované službě) a hodinkami již cca 2 měsíce bez problémů platím. Hodinky jsou v češtině a reagují také na české hlasové zadávaní např. časovač, vyhledávání, počasí atd. Tak nevím jak je to možné :-)

Martin Brhlik

28. 12. 2019, 10:58

Martin Brhlik: Zakoupil jsem Tickwatch C2, model WG12036, Wear OS 2.12.
Testoval jsem Permanent Proxy 3.7 z Google Play, Permanent Proxy 3.3 přes ADB, i Proxy Master z Google Play, s VPN HTTPS z Germany, ale stále Google Pay hlásí, že není poporováno v dané zemi. Chtěl bych se zeptat, zdali nejsou ještě další parametry, které to mohou ovlivnit?
Např. vypnutí polohy na Tickwatch, nebo telefonu Samsung S8 (Android 9.0). Jak nastavit Google Pay na Samsung 8, dále zdali Google account nemá mít nějaké nastavení, např. pay.google.com nastavit platební profil mimo ČR, zkusil jsem Frankfurt, ale také nepomohlo.
Děkuji moc za jakékoli zkušenosti s Tickwatch C2. .-))

Franta Corery

21. 12. 2019, 22:35

Tak jsem hledal nejake dalsi reseni, je podobne jako s orbotem. Podle me stabilnejsi proxy vpn.
https://www.happymod.com/free-vpn-unlimited-proxy-android-unblock-master-mod/com.freevpn.unblock.proxy/downloading.html
Klikni na -create download link- stahnes a nainstalujes apk. Proxy master, kde muzes udelit proxy jen pro wear os a google pay nebo treba pro vsechno.

Jan Beneš III.

20. 12. 2019, 21:39

Ahoj, mám jednodušší řešení. Na hodinkách jsem vypnul wifi, na mobil nainstaloval Orbot, což je VPN na Tor. V Orbotu zapnu VPN, vyberu aplikace, které mají přes VPN běžet – Wear OS a Google Pay a jako zemi zvolím Německo (nebo USA). Celkem funguje

Franta Pilát

20. 12. 2019, 14:10

dobrý den,
v hodinkách ticwatch pro jsem zapnul ve vyvojarskych moznostech ADB ladeni a bluetooth ladeni a nainstaloval apk.melon VPN do telefonu. Nic jsem nenastavoval, jen zapnul na německou VPN. Po restartu hodinek jen aktivace karty v google pay. Vše funguje.

Petra Lukesova

29. 11. 2019, 19:41

Zdravom, prosim, muze mi nekdo poradit jak zaktivovat placeni hodinkami? Mam Ticwatch C2 a ctu, ze vam to funguje, takze nastavuju evidentne neco spatne. Jela jsem podle navodu, ale jakmile natukqm proxy, tak se mi to sekne a nehnu stim dal. Jeste prosim, jak poznam, ze je ta proxy v pohode (bezpecna)? Diky moc

Tomáš Urban

9. 11. 2019, 21:27

Petr Sárka – Dobrý den mě to nejde spustit přes tu aplikaci OPEN VPN.
Když to nahraji přes import tak mě to potom nepřipojí přes žádný tunellbear z vašeho ZIP souboru.

Michal Sopko

9. 11. 2019, 18:43

Tak mi to fungovalo pouze jeden den. Včera se mi to povedlo zprovoznit, dnes jsem asi 5x platil hodinkama a po příjezdu domů jsem zjistil že už mi to nefunguje.Vymazal jsem data, nastavil jinou proxy, restart hodinek, ale pořád to nefunguje.

Tomas Macek

2. 11. 2019, 15:33

Hlasim, ze jsem to vcera vyzkousel a Google Pay mi od te doby nezmizel, kartu jsem do nej normalne pridal a zitra s ni zkusim zaplatit. Normalne jsem jen v hodinkach stahnul aplikaci Permanent Proxy a zapnul ve vyvojarskych moznostech ADB ladeni a Bluetooth ladeni. Pak v aplikaci nastavil nemeckou proxy a dal Enabled. Restart a pak instalace Google Pay. Hodinky Fossil Gen 5 – WearOS 2.9 a system Android H.

Jiri Szopa

22. 10. 2019, 18:33

Múžete doporučit nějaké VPN ? IP a port

Karel Straka

20. 10. 2019, 20:29
Android aplikace

Tak jsem asi tatar, ale apk z obchodu stáhnout nejde a z xda stáhnu, ale nevím jak dostat do hodinek. Přes sideload adb tak do telefonu, ale do hodinek? Konektor pro připojení mé hodinky nemají, tak nevím.

Jiří Sedláček

20. 10. 2019, 22:25

Připojte nabijecim kabelem hodinek do usb 😉 vyzve vás to pokud mate zapnuté ladění v hodinkách k autorizaci PC a pak stejne jako s mobilem 😉

Jiří Sedláček

20. 10. 2019, 22:31

Poslal bych foto ale sem to nejde dat 😉

Jiří Sedláček

20. 10. 2019, 14:34

Dostal jsem aplikací pomocí sideload přes ADB a stáhnutí apk z xda. Poslední verze 3.2 bylo to snadný a přes freeproxy jsem si našel proxy adresu v USA a šlape jak po másle, platil jsem s hodinkami dneska na benzínce a absolutně bez problému.

Petra Lukesova

29. 11. 2019, 19:42

Zdravim, prosim, muzete mi poradit jak zaktivovat placeni hodinkami? Mam Ticwatch C2 a ctu, ze Vam to funguje, takze nastavuju evidentne neco spatne. Jela jsem podle navodu, ale jakmile natukam proxy, tak se mi to sekne a nehnu s tim dal. Jeste prosim, jak poznam, ze je ta proxy v pohode (bezpecna)? Diky moc

Martin Petráček

19. 10. 2019, 12:52

A to jako, že treba přijede amík / němec do CZ a to není v podporovaném regionu, tak ani oni nezaplatí? Naopak si hodinky s CZ účtem myslí že jsou v USA, tak jde zaplatit na terminálu v CZ? To vypadá spíš jako nějaký bug než chtěné omezení.

Petr Sárka

19. 10. 2019, 12:35
Android aplikace

No ja jsem prisel na jiny zpusob. Staci pouzit v telefonu VPN napr. pro USA a to pomoci aplikace OpenVPN for Android, kde jde nastavit VPN jen pro urcitou aplikaci. Zde konkretne pro Wear OS. Hodinky se totiz obcas potrebuji pripojit k telefonu pro overeni polohy a tak. VPN pouzivam TunnelBear kde je 1Gb dat na vyzkouseni zdarma. Tady konfiguracni soubory pro OpenVPN:
https://s3.amazonaws.com/tunnelbear/linux/openvpn.zip

Karel Straka

20. 10. 2019, 20:58
Android aplikace

Díky za tip. VPN mi taky fungovalo, ale zapnout ji je pro wear os mě nenapadlo.

Tomáš Urban

12. 11. 2019, 21:31

Dobrý den mě to nejde spustit přes tu aplikaci OPEN VPN.
Když to nahraji přes import tak mě to potom nepřipojí přes žádný tunellbear z vašeho ZIP souboru.

Jiří Sedláček

19. 10. 2019, 11:22

U mě vše plně funkční, děkuji za návod…TicWatch C2 :-)

Přemysl Vaculík

VIP 19. 10. 2019, 11:23
Android aplikace

Super, díky za vyzkoušení.

Zdeněk Lengál

20. 10. 2019, 12:56
Android aplikace

Jak jste prosím dostal tu aplikaci do hodinek? Mám také C2, ale v Play Store mi to nenajde… I do telefonu jsem ji musel instalovat přes apk, v Play Store mi to píše, že zařízení není podporováno…

Jiří Sedláček

20. 10. 2019, 14:35

Dostal jsem aplikaci pomocí sideload přes ADB a stáhnutí apk z xda. Poslední verze 3.2 bylo to snadný a přes freeproxy jsem si našel proxy adresu v USA a šlape jak po másle, platil jsem s hodinkami dneska na benzínce a absolutně bez problému.

Zdeněk Lengál

22. 10. 2019, 20:36
Android aplikace

Díky, už se mi to povedlo. Funguje Vám to pořád na tu stejnou proxy adresu? Mě to šlo jen pár hodin a pak jsem to dlouho nemohl rozjet. Teď už mi to zase jede, ale kdoví, jak na jak dlouho :-D

Jiří Sedláček

22. 10. 2019, 21:15

Zatím jedu pořád na jednu bez problémů…kdyžtak není problém změnit pokud bude výpadek mé stávající…jsem rád že se vám to povedlo…

Zdeněk Lengál

24. 10. 2019, 17:41
Android aplikace

Tak mi to včera zase přestalo fungovat… Vždy, když se tak stane a chci v G Play Store znovu aktivovat G Pay, píše to, že není připojení. A tak musím deaktivovat proxy, tím se hodinky restartují, aktivovat G Pay, zapnout proxy s jinou adresou a doufat, že to bude fungovat. Při tom se dost vztekám, protože plynulost hodinek je tristní a navíc u toho vybiju většinu baterie. Mohu se zeptat, odkud jste sehnal tak dobrou proxy adresu? :D

Jiří Sedláček

25. 10. 2019, 17:19

free-proxy.cz a dával jsem americkou transparentní a zatím vůbec ani jednou mi to nekleklo, platím obden 😉

Jiří Sedláček

25. 10. 2019, 17:22

Plynulost včetně stahování aktualizaci v playstore skvělá, možná trochu víc žere baterii ale vecer vždycky kolem 37% tak ve 21:30. Z nabíječky sundavam rano tak kolem 5:30

Zdeněk Lengál

31. 10. 2019, 8:30
Android aplikace

Odtud jsem taky zkoušel, ale když se mi to zrovna povede rozjet, tak druhý den to zase přestane. Navíc se hodinky tváří, že nemají připojení k internetu, ikdyž jsem doma propojený na wifi. Teď se mi to nedaří zprovoznit ani když vypnu proxy, aktivuji GPay, a zapnu proxy s novou adresou, pořád to píše, že země není podporována a pak zas přestane jet internet…

David Rieger

19. 10. 2019, 10:28

Zkousim to, ale neco instalovat a posleze se prihlasovat na hodinkach je zatrest, google sere na uzivatele uz hodne dlouho. Drive placeni hodinkama bylo plne funkcni

Jaroslav Janda

19. 10. 2019, 10:27

Že ta podpora bude od Google strašlivě složitá a dráha, když to všude okolo funguje :( moc mě to zklamalo od nich, v podstatě tak jako tak na WearOS otevřené a totálně kašlou. Toto je jenom poslední hřebík… Lze pouze závidět iWatch a jejich skvělému fungování, WearOS je propadák a zjevně už pár let mrtvola :-(

Jaroslav Janda

20. 10. 2019, 17:50

Ráno jsem si aktivoval hodinky přes VPN kterou mám v Azure, takže jakákoli jiná ve státu kde je podpora WearOS (Německo např) bude asi fungovat. Proběhla registrace karty, teď odpoledne jsem platil v hospodě. Není potřeba nic instalovat do hodinek. Samozřejmě jak někdo píše, občas se možná hodinky budou chtít utvrdit, že jsou pořád v Německu, tak je otázka jak dlouho to vydrží a VPN zase na chvíli aktivovat. Nicméně nechápu, proč to nejde přímo bez takových ojebavacek. Vše bylo v češtině, proběhlo hladce, nevidím důvod aby Google Pay přes WearOS nefungoval :( ach jo Google. Hodinky Ticwatch C2, banka KB

Martin Novák

19. 10. 2019, 10:00

Ta vymluva Googlu je trochu nahlavu, kdyz to navzajem nijak nesouvisi.

Přemysl Vaculík

VIP 19. 10. 2019, 10:08

Podle Googlu není Wear OS oficiálně pro český trh, jelikož asistent není v češtině, tak není potřeba podporovat Google Play na hodinkách, které nejsou pro ČR.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim