reklama

Návod na aktivaci Google Pay na Wear OS hodinkách

Návod na aktivaci Google Pay na Wear OS hodinkách
2019-10-18T19:27:48+02:00
• 19. 10. 2019

Google má zvláštní strategii k zavádění služeb v různých krajinách. Pro příklad nemusíme chodit daleko. V naší zemi jsme se dočkali Google Pay (dříve Android Pay) před dvěma lety. Sice nějakou dobu šlo používat tuto službu i na hodinkách se systémem Wear OS (dříve Android Wear), ale dnes to nejde. Jednoduše služba není podporovaná na těchto hodinkách v naší zemi. Důvodem je, že hodinky nemají kompletní českou lokalizaci s asistentem od Googlu, aspoň to jsme se dozvěděli, když jsme se naposledy ptali. Naštěstí se objevil způsob, jak manuálně aktivovat Google Pay i v Česku, bohužel jej nemůžeme ověřit, jelikož nevlastníme hodinky s NFC a Wear OS.

Wear OS a Google Pay

XDA Developers informuje o aplikaci „Permanent Proxy: Enable Pay Apps Anywhere!“, která by měla zpřístupnit platební službu od Googlu na hodinkách v jakékoliv zemi, tedy i v Česku. Jak již název napovídá, v podstatě dojde k přesměrování internetového připojení skrze proxy server, který by měl být umístěn v zemi, kde je dostupná služba Google Pay na Wear OS.

V tomto případě nejde jednoduše nainstalovat aplikaci a začít používat. Chce to trochu více úkonů. V první řadě je nutné aktivovat na hodinkách vývojářské možnosti (Nastavení > Systém > Informace – zde několikrát poklepat na číslo sestavení.

Následně se v nastavení objeví vývojářské možnosti, kde je nutné zapnout ADB ladění, konkrétně ladění skrze Bluetooth. V dalším kroku si musíte stáhnout výše zmíněnou aplikaci z Obchodu Play, případně přímo ze stránek XDA Develepers.

logo-app Permanent Proxy: Enable Pay Apps Anywhere! Jolan Rensen Zdarma ANDROID

Jakmile toto provedete, můžete spustit aplikaci na hodinkách, povolit případná oprávnění a zadat proxy dle vlastní libosti. Zde ale upozorňujeme, že byste měli volit bezpečný a ověřený server s řádnou ochranou. Tento postup by měl aktivovat možnost placení hodinkami s NFC a Wear OS i v Česku. XDA Developers upozorňuje na možnost zvýšené spotřeby energie, případně na zpomalení připojení k internetu.

Vzhledem k tomu, že nemáme patřičné hodinky, nevíme, jestli tento postup bude stoprocentně fungovat v Česku. Pokud se odhodláte vyzkoušet tento návod, dejte nám vědět do komentářů, jestli se vše podařilo, či nikoliv.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Lubosova Telka

17. 9. 2021, 11:13

Dobry den. Kupil som si tickwatch c2+ ked som si tu prcital ze uz konecne funguje platenie na SK. Bohuzial nejak to neviem nastavit. Hodinky aj mobil hlasia Something went wrong. A navodu co je hore nejak nerozumiem :(

dell braa

22. 9. 2021, 8:12

Funguje. Návod hore už netreba používať. Skúsil by som reset hodiniek, odinštalovanie wearos z telefonu a začal s nastavovaním odznova. Nič z týchto hore aj dole spomenutých programov/postupov už nie je treba.

dell braa

12. 8. 2021, 18:42

Takže sme sa dočkali :-) Google dnešným dňom povolil platenie hodinkami s wearos na SK a CZ…

Jozef Filka

5. 8. 2021, 7:40

Ahoj. Mám TickWatch Pro 3 GPS. Na poprvé se mi podařilo zprovoznit Google Pay v hodinkách podle návodu zde prostřednictvím Windscribe VPN. Moc děkuji!

Milan Zagora

12. 4. 2021, 12:55

Tak uz me „tuklo“, co prestalo fungovat: „Bez zapnuté wifi vám nepůjdou notifikace, když nebudete v dosahu BT“…
Tak jsem Permanent proxy zrusil a nechal chvili hodinky na WiFi, GPS, … jak maji bezne byt – nahodilo se X auktualizaci a pod.
Ona by ta Permanent proxy asi fungovala, kdyby ty /free/ PROXY byly stabilni, ale jelikoz nejsou, tak to vice nejelo, nez jelo (pokazde to bylo vyple, co jsem to mel chut zkusit, musel jsem nahodit PROXY, pockat az ukaze cizi adresu a pak aktivovat Google Pay – u pokladny nepouzitelne).
Jelikoz mam NFC i v telu, tak to vzdavam…
Pokud me to bude vadit (treba v lete nekde bez telu), tak zkusim Windscribe zde dle navodu, ale principialne je to proste spatne mit v hodinkach X veci vypnutych a v tel. dalsi aplikaci. Windscribe od Permanent proxy je asi stabilnejsi v tom, ze ta proxy neni upne free (registrace/datovy limit free), tak se snazi o stabilitu.
Kazdopadne dnes bych si Wear OS hodinky nekoupil… Chapu, ze CR je pro Googlr piskoviste, ale proc zariznout neco, co fungovala vazne nechapu :-(

Návod pre tých, čo chcú naďalej používať blokováč reklám AdGuard v mobile.
Je potrebné stiahnuť a nainštalovať spolupracujúcu app AdGuard VPN, po prihlásení je bezplatne k dispozícií 3 GB/mesiac, ďalej prepnúť zo štandardného na výberový režim a zadať webovú stránku: „*googleapis.com“, ďalej nastaviť lokalitu Frankfurt – Nemecko. V mobile pre tieto app deaktivovať šetrič batérie. V hodinkách vypnúť wifi, aktivovať režim pre vývojárov (postup ako v mobile) a potom v tomto nastavení deaktivovať: „Pri nabíjaní automaticky zapnout WIFI“. Keď náhodou Google Pay v hodinkách je skrytá, tak ju vyhľadať v Google Play cez lupu a potom ju aktivovať.
Toť vsio.

Jakub Novotný

12. 3. 2021, 22:42

V mobilním telefonu jsem nainstaloval Orbot, jako Tor-Enabled App vybral „Wear OS by Google“ a zemi vybral Německo. V hodinkách (v mém případě Suunto 7) jsem pouze aktivoval Google Pay, nic dalšího nastavovat nebylo potřeba. Placení funguje.

Hodinky TicWatch Pro 4 s eSim. V postatě úspěch – neúspěch. Nakonec jsem se dobral tomu, že placení skutečně blokuje eSim. Když jsem ji vypnul a restartoval hodinky do továrního nastavení, tak se mi podařilo platební kartu nahrát – podle postupu níže. To mi ale nefungovala eSim, takže bez telefonů a sms. V okamžiku, když jsem eSim zapnul, tak se hodinky automaticky restartovaly a tím blokly i platební kartu. Pokoušel jsem se ještě o to, jak nejjednodušeji přepínat mezi oběma možnostmi – byl bych ochoten respektovat i jenom normální restart, ale to se mi podařilo dvakrát a potom už zase byly hodinky pro platbu blokovány i když byla eSim vypnuta. Jsem zvyklý na to, že mi předchozí hodinky umožňovaly mít sim v provozu a současně hodinkami platit, tak jsem namlsaný a požadoval jsem to i po těchto, ale evidentmně mám smůlu. Kdyby mě už nenechávala ve štychu baterka ve starých hodinkách, tak jsem si nové nepořizoval.

Ahoj, tak to asi fakt nepůjde. Ta aplikace Permanent proxy neexistuje (nebo ji nedokážu najít). Pokud bys mi poradil adekvátní náhradu, rád to zkusím. Pay enabler v hodinkách mám, ale hláška je stejná i při jeho otěvření otevření jako i při GPay. Když zapnu tu VPN, tak podle IP adresy jsem skutečně ve Frankfurtu.

Aleš Kraus

23. 2. 2021, 20:21

Ahoj,

dneska mi přišli hodinky a zkusil jsem váš návod a … skutečně funguje! Jen malá rada pro všechny kdo by chtěli být nedočkaví jako já – nejdříve nainstalujte aktualizace systému hodinek a až pak postupujte podle návodu – uvědomil jsem si, že poté aktualizace systému v hodinkách jede přes VPN a žere to data. Každopádně díky moc chlapi za pomoc :)

Aleš

Štefan Kutěj

22. 2. 2021, 21:04

Návod od Dell Braa opravdu funguje dobře, jen dodržte postup (já mám TicWatch Pro 3)
1) Na hodinkách se dostat do Vývojářského modu – několikrát kliknout v Settings – Systém – Informace – Číslo sestavení, až vám to oznámí, že jste se stali vývojářem. Potom se vám pod Systémem objeví další položka Pro vývojáře a v ní vypněte položku Při nabíjení automaticky zapnout wifi. Dále vypněte Wifi v Settings – Připojení – Wifi.
Po tomhle restart hodinek.
2) V telefonu nainstalujte aplikaci Windscribe, vyplňte si Account vč. mailu, dostanete 10GB zdarma.
Nastavte v Connection – split tunneling, mode – inclusive a označte: google pay a wear os.
V Settings tam pak povolte Automatický start po rebootu a případně v telefonu zakažte ukončování Windscribe na pozadí, aby vám ho tel. nevypínal. Vyberte nějaké VPN v Německu, jsou tam myslím jen dvě. Restart tel.
3) Nainstalovat do hodinek Google Pay, přidat kartu a vše by mělo šlapat.
Jen podotýkám, že vypnutím wifi na hodinkách se připravíte o dvě věci, není to tedy tak, že je to úplně jedno a pro mě jsou třeba zásadní.
Bez zapnuté wifi vám nepůjdou notifikace, když nebudete v dosahu BT telefonu.
A pro mě zásadnější je, že pokud si nainstalujete Windscribe, už nedostanete do tel. žádnou jinou VPN např. Adguard, který používám jako super blokátor všech možných reklam v prohlížečích. Běží na pozadí také přes VPN a bohužel, tím, že běží Windscribe, nedokáže již bežet i on. Ale pokud žádný VPN adblocker nepoužíváte, přijdete jen o ty notifikace.
Pokud by jste měl někdo jiný návod jak na GPay bez VPN, byl bych vděčný.

dell braa

24. 2. 2021, 20:41

toto som vôbec nevedel, že notifikácie fungujú cez wifi – tak to áno, to je naozaj škoda. Ten blokator reklám som skúšal, nejde. Bez VPN platiť pôjde až to google povolí, čiže jedine skúsiť návod priamo z článku – mne to fungovalo, len som nenašiel spolahlivú nemeckú VPN, preto mi to vypadávalo.

Bohužel se mi to nedaří rozchodit. V telefonu jsem připojený přes Windscribe na Franfurkt – Castle, přes VPN mám zapnuté wear os i google pay, v hodinkách vynutou wifi i v části pro vývojáře a nefunguje to. Hodinky TicWatch Pro 4. Nejhorší na tom je, že jsem do teď používal hodinky Huawei watch 2, kde jsem s nimi platil přes Gpay naprosto bez problémů. V telefonu jsem nemusel mít nainstalováno Google pay, všechno jelo jemon přes sim z hodinek. Jak je možné, že to u jedněch hodinek jde (psalo to tu víc lidí, že to s nimi jde bezproblémově) a u ostatních ne?
Zkoušel jsem přes VPN nechat běžet všechny aplikace, jak se píše níže, ale také nic.
Nenastavuje se ještě nekde něco?

dell braa

24. 2. 2021, 20:46

ak majú tvoje hodinky svoju sim kartu, tak tam bude problém – prihlásia sa v čr. ak sim nemajú, tak musíš v niektorom kroku robiť chybu. Platiť sa v r 2018/2019 hodinkami v čr dalo, až neskôr to google odstavil, preto je možné, že si zaregistroval v čase, keď sa oficiálne platiť cez wearos dalo a asi týchto ľudí nevypínali – ktovie, len špekulujem

Už jsem zkusil úplně všechno, problém bude skutečně asi v tom, že jsou to hodinky se sim. Postup jsem dodržel přesně podle tebe i jak píše Štefan Kutěj. Dokonce jsem udělal to, že jsem sim vypnul, dal restart do továrního nastavení a celé hodinky instaloval na telefonu přes VPN v Německu. Instalace fungovala až do úplně posledního kroku, kdy se přidává platební karta. Už jsem myslel, že mám vyhráno a na konec opět známá hláška. Vypnutá sim, vypnuté wifi, připojeno přes bluetooth s telefonem „v Německu“ a stejně nic. Tak jsem dnes platil starými hodinkami.

dell braa

25. 2. 2021, 11:24

ešte si skúste nainštalovať do hodiniek permanent proxy – z článku (inštaluje sa to do mobilu a potom do hodiniek cez google play – aplikácie v telefóne) a overte, či naozaj idete na nemeckej ip – external address, musí tam byť nejaká IP s koncovkou DE. Ak Vám bude ukazovať CZ, niečo je stále zle u windscribe nastavené

dell braa

25. 2. 2021, 11:31

tykám-vykám…tykám :-), ja som si ešte nainštaloval aplikáciu pay enabler, aby som nemusel pri prípadnom výpadku furt do google play-google pay, tak skús aj ten pay enabler. v starom wearos sa týmto zapínalo gp.

Ahoj, tak to asi fakt nepůjde. Ta aplikace Permanent proxy neexistuje (nebo ji nedokážu najít). Pokud bys mi poradil adekvátní náhradu, rád to zkusím. Pay enabler v hodinkách mám, ale hláška je stejná i při jeho otevření jako i při GPay. Když zapnu tu VPN, tak podle IP adresy jsem skutečně ve Frankfurtu.

dell braa

26. 2. 2021, 16:45

permanent proxy nie je na google play, ale na xda alebo github – je to v článku. čiže musíš stiahnúť apk a dať v telefone povoliť inštaláciu z iných zdrojov. nemusíš sa obávať, ta aplikácia je bezpečná. tu je priamy odkaz https://github.com/Jolanrensen/PermanentProxy-for-WearOS/releases/download/v4.0/mobile-release.apk

dell braa

26. 2. 2021, 16:47

stiahni si ju do mobilu, nainštaluj, potom v hodinkách chod do google play, aplikace v telefonu a tam ju naájdeš a nainštaluješ

Tak pořád nic. Nainstaloval jsem to podle tvého návodu. V hodinkách po spuštění permanent proxy to ukazovalo IP adresu s koncovkou DE. Chtělo to po mě dát nějakou proxy. V článku se píše, že máme zadat libovolnou. Co to je libovolná? Zdal jsem tam tu IP adresu, kterou mi ukazuje Windscribe a port 8080. Bohužel mi to začalo blokovat přístup do internetu včetně google play. Bohužel to blokuje i po odinstalování Permanent proxy.

dell braa

1. 3. 2021, 11:47

nemáš tam nič dávať, tento program je len na overenie, či ide na nemeckej IP adrese. nainštaluj si to znova a vymaž tam tú adresu, čo si doplnil. Ale ak ti ukazuje DE a stále sa to nedá spojazdniť, tak mi potom už nič nenapadá, jedine tá esim musí robiť nejakú šaraptu. Ak ju nepoužívaš, skús nájsť niekde na internete nejaké permanentné vypnutie lte v hodinkách, iné riešenie nevidím (a neviem ani vyskúšať, keďže nedisponujem takýmito hodinkami.

Zdeněk Přibáň

16. 2. 2021, 14:17

Tak teď jsem vyzkoušel nechat běžet přes VPN všechny aplikace a nejen wear os a google pay a už to jde. Tak zřejmě ještě nějaká aplikace v hodinkách prozrazuje kde se hodinky nachází…

dell braa

17. 2. 2021, 18:29

mne sa náhodou po mesiacoch odpojil windscribe a nemohol som to nahodiť :-) , už sa mi zdalo, že ten môj návod je nanič… Ale je to super nápad, nechať všetky aplikácie pod winscribe a ked sa chytí karta, tak potom len wearos a gpay…. tak sme všetci o kúsok múdrejší… Ale ako vravím – ja mám tie isté hodinky ako vy a len gp a wearos, zvyšok mimo, aj gps zapnuté a ide to mesiace…

dell braa

17. 2. 2021, 18:30

a ešte – ak by ste nechali všetky aplikácie pod windscribe, tak jednak vám telefon pôjde cez vpn pomalšie – internet mám na mysli a tiež baterka by dostala poriadne zabrať, kedže by bol windscribe vkuse „online“

Zdeněk Přibáň

16. 2. 2021, 13:28

Dobrý den.
Zkouším přes windscribe, stále píše že nelze požít platbu Google pay v této zemi. Vyzkoušel jsem veškerá nastavení dle návodu a nejde…
Hodinky TicWatch Pro

Aleš Kraus

10. 2. 2021, 23:47

Ahoj,

uvažuji o koupi TickWatch Pro 3 GPS – prakticky mě zaujal Wear OS a jeho možnosti, ale odrazuje mě nemožnost NFC plateb. Dle Vašich návodů tady koukám, že zprovoznění NFC možné je – prostřednictvím vypnutím Wifi a přes německou VPN. Možná se teď budu ptát trochu hloupě, ale jaký vliv toto bude mít na ostatní funkce hodinek? Předpokládám, že vypnutím wifi se připravím o spoustu funkcí na úkor NFC, ne? A pokud se hodinky budou domnívat, že jsou v Německu, budou fungovat mapy, GPS, navigace či ostatní appky? Omlouvám se, zda se ptám špatně, ale jsem smartwatch nevlastnil.

S díky, Aleš

Přemysl Vaculík

VIP 11. 2. 2021, 7:56

VPN se nastavuje jen pro určité aplikace a služby, ne pro celé hodinky. Co se týče GPS, funguje nezávisle.

Aleš Kraus

11. 2. 2021, 15:22

K tomu mě napadá ještě jeden dotaz – ke spuštění VPN je potřeba appka windscribe, která je do jisté míry zdarma (do 10 GB tuším). Pokud budu tuto appku využívat jen a pouze pro google pay a wear os (myšleno zaškrtnutí, jak je psáno níže), je tento limit zdarma dostatečný na každodenní placení? A zároveň jsem se dočetl, že toto ubírá výdrži baterky – mohu se zeptat cca v jakých řádech je toto znatelné? O polovinu, či jen v řádech několika procent? Omlouvám se za možná stupidní dotazy, ale … NFC v hodinkách je pro můj výběr stěžejní, ale apple nechci a Garmin s AMOLEDem mě nezaujal. Děkuji moc

Přemysl Vaculík

VIP 11. 2. 2021, 15:27

Co se týče spotřeby dat, tak by to mělo bohatě stačit. V případě spotřeby nevím.

dell braa

13. 2. 2021, 16:56

o nič sa vypnutím wifi nepripravíš, internet do hodiniek dostaneš cez telefón, budeš míňať svoje mobilné, resp. wifi dáta. Ako jasné, cez wifi pripojenie priamo je internet rýchlejší, ale neviem si predstaviť, čo by sa na hodinkách dalo robiť také, žeby som potreboval rýchly internet. 10 gb nemáš šancu minúť cez hodinky (mám na mysli tie od windscribe). Google pay si vezme pár kb na výmenu tokenov a to je všetko. A ostatné aplikácie – tak aktualizácie prípadne inštalácia nových app do hodiniek. čo je mesačne pár sto mega. a ako windscribe zaťažuje baterku? Povedal by som zanedbateľne, 5%?

Aleš Kraus

14. 2. 2021, 22:07

Děkuji moc za rady – dnes jsem si objednal z oficiálních stránek Tickwatch Pro 3 GPS, tak se mi snad podaří dle místních návodů NFC zprovoznit – kdyby to nešlo, tak se sem zase obrátím. Každopádně děkuji mnohokrát za trpělivost se mnou :)

Romana Teplá

3. 2. 2021, 12:18

Dobrý den, dneska jsem hodinkami Fossil zaplatila!!! :-D jupíí. Z článku jsem moc moudrá nebyla, ale komentáře pak vše dovyjasnili. Strašně moc děkuji, že jste tomu věnovali svůj čas a přišli na to, děkuji za vaší ochotu sdílet takovou super věc, a také děkuji za vaši trpělivost s dovysvětlováním v komentářích. Kloubouk dolů, jste BORCI!

dell braa

18. 1. 2021, 13:53

niekedy sa hodinky nepripoja k mobilu, resp. pripoja ale nie sú pripojené cez hodinky na internet, čiže nepomôže reštart, (hore budete mať preškrtnutý mrak), pamätajú si posledné nastavenie, preto vám vyskočí hláška, že google pay nie je v tejto zemi podporovaný. Skúste hodinky aj mobil vypnúť na pár minút, zapnúť, ak sú pripojené – nie je ten preškrtnutý mrak, tak by to malo ísť, poprípade ešte jeden reštart.

Tomáš Hromádko

1. 2. 2021, 18:53

Dobrý den,
snažím se dle Vašeho návodu zprovoznit placení přes google pay, ale někde dělám chybu a zprovoznit se mi to nedaří. Bylo by možné se nějak domluvit a probrat nastavení mých hodinek a v telefonu nastavení aplikace Windscribe, aby mi to šlo taky. Děkuji Hromádko

dell braa

4. 2. 2021, 14:02

jasné, nie je problém, napíšte mi na maary.jaane gmail a preberieme to

dell braa

18. 1. 2021, 13:47

ak idete podľa môjho návodu, tak nič do hodiniek neinštalujte, windscribe musí byť nainštalované len a len v mobile, musí byť spustená automaticky so systémom (vždy zapnuté VPN) a tam bežať nemecká VPN Frankurt Castle. Musíte mať nonstop vypnuté wifi, ktoré ale musíte odškrtnúť aj v časti pro vyvojáře, inak sa vám wifi pri nabíjaní hodiniek sama zapne a tým pádom overí vašu polohu. Ja mám ticwatch pro 2020 a idem mi to pár mesiacov bez jediného problému, známy to isté, tiež som to nastavoval na ticwatch c2+ a ide bez jediného pádu. A v aplikácii windscribe zaškrtnúť aj google pay aj wearos. Ak však idete podľa návodu v článku, tak ako som písal nižšie – to proste funguje len občas, rovnako ako orbot. Ja som tie veci testoval týždne, kým som prišiel na spoľahlivý spôsob a tým je práve windscribe

Ivo Ficek

17. 1. 2021, 9:58

Mám nově TicWatch Pro 3, tak se teprve rozkoukávám. VPN jsem si pravděpodobně v mobilu napoprvé špatně nastavil (nezahrnul jsem Google pay, ale pouze Wear OS). Google pay v hodinkách se nechal napoprvé nastavit, ale nyní mi už jen píše, že pro daný stát nejsou platby podporované. Restarty mobilu, hodinek popř. nepomáhají. Ještě mne napadlo nastavit Google pay v hodinkách do výchozího nastavení. Bohužel jsem nepřišel na to jak. Můžete mi poradit? Druhá varianta VPN přímo do hodinek se mi nepodařilo stáhnout. Aplikace už není zřejmě dostupná. Děkuji Ivoš

Ivo Ficek

17. 1. 2021, 10:47

VPN apku jsem nakonec stáhnul a krvepotně pochopil, jak ji nainstalovat do hodinek :-D
Teď už jen nějakou tu VPN adresu..

Ivo Ficek

17. 1. 2021, 12:00

Možná jsem nenašel správnou Německou IP, ale google play se po spuštění proxy chytal sporadicky. Každopádně goole play stále stejná písnička.. Vzdávám to. Snad se google vzpamatuje a uvolní ty i platby i u nás..

dell braa

8. 1. 2021, 7:53

.. a pozor, vypnutie wifi AJ v časti pro vyvojáře je veľmi dôležité, je to nastavené tak, že ak dáte hodinky nabíjať, zapne sa wifi počas nabíjania, aj keď wifi ako také máte vypnuté. tým pádom hodinky zistia, že nie sú v nemecku a vypnú platby v čr/sr

dell braa

8. 1. 2021, 7:49

Ak to vypadne (mne sa to ešte nestalo), je potrebné skontrolovať, či vám neukončuje android aktivitu na pozadí – windscribe. Ten treba dať spravovať ručne, nie automaticky, aby sa nevypínal a bežal nonstop. Ak to teda vypadne, vypnite na chvíľu hodinky aj mobil, následne zapnite mobil, a keď bude opäť vpn pripojená, zapnite hodinky a v google play nájdite google pay a dajte nanovo aktivovať. Karta ostane pridaná, netreba nanovo.

Radek Machan

27. 12. 2020, 10:46

Ahoj, nastavil jsem podle Dell braa a hodinky mi pořád píší, že službu v ČR nelze používat. Mám suunto 7. Dík za rady.

Radek Machan

28. 12. 2020, 16:44

Už jsem to rozjel, ale dnes platební karta z hodinek zmizela. Je to potřeba nastavit celé znovu?

Petr Svoboda

21. 12. 2020, 21:41

… aktualizace: Pokud na telefonu VPNka z nějakého důvodu přestane pracovat (treba ji omylem ukoncíte) hodinky to rychle zjistí a apka google pay zmizí z nabídky aplikací. Nic se ale neděje, stačí VPNku na telefonu zase spustit a restartovat hodinky. Víc netřeba, platby zase budou fungovat. Je to určitě nejjednodušší zpusob aktivace google pay na hodinkách. A ta VPNka v telefonu se hodí i na sledování seriálů na Netflixu co běží v USA a ne u nás.

Petr Svoboda

11. 12. 2020, 0:05

Zdravim majitele google wear os hodinek. Dam k dobru svůj způsob nastavení pro platby NFC.
1. Nainstalovat google pay v hodinkách pokud už tam není.
2. Tam kde je bude asi deaktivovany, dat aktivovat.
3. Deaktivovat Wi-Fi v nastavení.
4. Protože se po každém restartu hodinek Wi-Fi zase zapne musíte tuto volbu zakázat v části pro vývojáře (tam se dostanete poklepanim na číslo verze sestavení. Poté se volba zpřístupní v nastavení).
5. V telefonu si nainstalovat NordVPN (nebo jinou VPNku kde můžete ovlivnit server připojení) a nastavit server na Německo Frankfurt
6. V nastavení NordVPN dat trusted všechny aplikace v telefonu s výjimkou wearOS a googlePay (volba splnit tuneling) aby šly přes VPN jen ty dvě apky.
7. Nastavit spuštění NordVPN se startem telefonu
8. Nastavit Auto Connect na Always tj. Wi-Fi i celular
9. Spustit google pay a projít proceduru přidání karty.
10. Při platbě spustit app google pay. Na displeji hodinek musí být zobrazena platební karta jinak platba nefunguje.
Pokud po nějaké aktualizaci apka google pay zmizí nezoufejte, stačí ji zase v obchodu play znovu aktivovat. Karty nebude nutno znovu přidávat.
Mám hodinky Ticwatch 3 pro a bez problému platím i větší částky (2500kc bez nutnosti potvrzovat nějakým kódem což u platby telefonem často nad 500 Kč nejde tam to chce potvrzovat)
V podstatě jde o to, ze google kontroluje IP adresu odkud platíte no a tak mu VPNkem podstrcime německou IP. Toto je dobře podstoupit až když mate hodinky a aplikace v nich aktualizované přes Wi-Fi. Pres bluetooth sice také můžete aktualizovat a měnit ciferniky ale je to pomalejší.
Hodně štěstí…. a brante se covidu a vládní blbosti :)

Radek Machan

28. 12. 2020, 16:42

NordVpn je placená služba že?

Petr Švec

9. 12. 2020, 18:35

Návod od Dell Braa funguje perfektně. Není co dodat, jen doporučit. Testuji a platím měsíc bez problémů s Tick watch Pro 3.

Party Parek

15. 11. 2020, 15:56

Dell bra, dekuji moc. Konecne poradny, jednoduchy navod. Mam Ticwatch a slape to paradne. Dekuji

Tomáš Zapletal

13. 11. 2020, 9:22

Podepisuji vše, co tady napsal „dell braa“. Koupil jsem hodinky Ticwatch pro 3. Platby přes Google Pay při uvedení do provozu nefungovaly. Zkoušel jsem to podle postupů níže s Orbotem, nicméně po každém update hodinek mi to spadlo, takže v podstatě každý den nervy s opětovným rozchozením aplikace do dalšího update. :( Postup pomocí Windscribe ale opravdu nemá chybu. Vše drží, jak má. NFC funguje na jedničku již několik dní bez jakéhokoliv výpadku. Lehce zvýšenou spotřebu na baterii mobilu neřeším…stejně většina z nás dobíjí mobil každou noc. :) Jinak…systém Wear os a jeho provázanost s Google je zkrátka skvělá. V minulosti jsem vyzkoušel hodinky s jinými systémy,a le za mně je Wear os TOP kvalita. Umožňuje opravdu nadstandart a hodinky samotné naprostá spokojenost (ten nový procesor má opravdu něco do sebe). Ještě jednou díky za zveřejnění efektivního postupu k té funkci NFC.

dell braa

28. 9. 2020, 9:42

Skúšal som všetko. Permanent proxy je nespoľahlivé, po čase to začne vypadávať. Tor na mobile – nespoľahlivý, vkuse sa to odpájalo od siete a bloklo Google pay. Moje riešenie – zatiaľ na 100% – testujem 2 týždne bez jediného výpadku: Zaregistrovať sa na windscribe – zadarmo dávajú 2gb. Nainštalovať si windscribe do mobilu, dať split tunneling, mode – inclusive a začiarknúť google pay a wear os.taktiež v systéme android dať Always on VPN (tiež to spraviť cez windscribe), nastaviť nemeckú vpn.Vypnúť wifi v hodinkách, ale musí sa to urobiť aj v časti „pro vyvojáře“, nakoľko tam treba odškrtnúť možnosť – zapnúť wifi pri nabíjaní. Už dva týždne to šlape bez jediného výpadku, dokonca mám povolenú v hodinkách aj polohu, normálne ju využívam pri športe.Samozrejme, že nonstop spusteným windscribe na pozadí dochádza k mierne zvýšenej spotrebe batérie, (mám to povolené aj pri spustení a tiež aby android „nezabil“ aktivitu windscribe na pozadí), ale spotreba nie je nijako dramaticky citeľná.

dell braa

28. 9. 2020, 9:45

ešte som zabudol napísať, že používam aj iné služby cez hodinky, akými sú google fit, strava, nejaké gps programy, ticwatch atď, ktoré sa pripájajú na internet, nič z toho som do split tunela nedával, úplne stačí len google pay a wearos.

Milan Zagora

27. 9. 2020, 12:39

Funguje to jeste nekomu pres Permanent Proxy? Vse fungovalo, po case se Google Pay zase deaktivoval a uz ho nemuzu zapnout. Zaktualizoval jsem Permanent Proxy na posl. verzi (Version 4.0
on 07.08.2020), ktera ukazuje i zemi External IP a nemuzu se trefit do zadne proxy (http://free-proxy.cz/ – Germany), kde by External IP byla detekovana jako nemecka (porad jsem pod svou a tak to i detekuje Google Pay, kdy zase pise, ze je nepodporovana zeme.) Pokud to nekumu funguje, tak muze napsat co presne zadava do filtru na free-proxy[HTTP | HTTPS | Socks 4/5 | Socks 4 | Socks 5 x Level 1 (Elite) | Level 2 (Anonymous) | Level 3 (Transparent)] Diky za potvrzeni, jestli to nekomu jeste funguje, protoze uz jsem jich vyzkousel spousty bez uspechu.

Milan Zagora

27. 9. 2020, 15:29

Tak beru zpet, podarilo se mi zprovoznit (HTTPS/Transparent, ale mozna je to jedno), uplnym zrusenim Permanent Proxy a znovu instalaci, pak uz to zacalo zase ukazovat External IP DE, tak asi se tam neco pokazilo, ze komunikace nesla pres proxy asi.

Stanislav Hruboň

23. 8. 2020, 13:00

Zmenil som nastavenie nie na aplikáciu orbot odporúčam nastavenie na servery a proxy VPN ako je uvádzané hore bes problémov pay nemecke proxy hodinky fosil 5g

Brma Brma

20. 8. 2020, 20:54

Na Ticwatch C2 úspěšně včera nastaveno a dnes proběhla u Průhonic i platba. Použil jsem na hodinkach Permanent proxy verzi 4.0 a nastavil free vpn proxy z Frankfurtu, wifi off, nfc on, poloha off, atd. Moc díky za návod. Jen by bylo fajn kdyby Permanent proxy měla v sobě nejaky základní list vpn pro výběr.

Stanislav Hruboň

19. 8. 2020, 15:45

Všetko funguje ako je dolu popísané Fossil 5g

Jan Kožnar

12. 8. 2020, 11:00

Ať si Google políbí. Přecházím na Garmin pay!

Ivan Lank

11. 6. 2020, 14:02

Dobrý den.
Nemá někdo zkušenost s hodinkami Samsung Galaxy Watch 46mm?Jedná se mě o placení hodinkami přes aplikaci Orbot.Děkuji

Madélka Purm

19. 5. 2020, 15:03

Díky! Váš návod mi pomohl rozchodit Google Pay v TicWatch C2. I když mě to díky vlastní tuposti stálo dva dny rozčilování :D Jen ještě pravděpodobně někde dělám chybu a prosím, jestli mi poradíte…Včera se mi podařilo přepnout hodinky na některý z proxy uvedených na ****, jak je zde níže doporučováno, ale dnes ráno proběhla v hodinkách nějaká malá automatická aktualizace (nevím, jestli to souvisí), hodinky začaly hlásit problém s připojením. Pomohla až změna proxy na jiný. Prosím, jsem naprostý analfabet, co se této problematiky týče, ale dá se opakování této situace nějak zabránit? Hodinky nejsou pro mě, ale pro téměř sedmdesátiletého otce, který si s případným podobným výpadkem GPay určitě sám neporadí. Děkuji za rady i za návod, bez vás bych to asi vyhodila z okna! :D

Dobrý den, právě jsem si koupil Ticwatch Pro 2020. I přes všechny rady tady, nedokážu platbu na wear rozchodit. Ladění zapnutý. Vypnutá GPS i WIFI. Orbot a Google Pay nainstalovaný. Dokonce i restart po nastavení hodinek jsem udělal. Vždy, když chci otevřít Google Pay, píše mi to „Nelze použít, pro tuto zemi…blablabla:(. Nevíte někdo, co s tím?
Děkuji

Přemysl Vaculík

VIP 10. 5. 2020, 23:40

Někdy to trvá, občas pomůže restart, s tím Orbot.

Karel Vošmik

27. 2. 2020, 16:04

Dnes jsem hodinkami fossil sport zaplati díky vám.Díky vašim komentářům Nastavení pomohlo ladění vývojářem Ladění vývojářem zapnout ADB ladění přes bluetooth vypnout wifi a do telefonu nainstalovat orbot a pastavgt německej port a v tom orbotu nastavit google pay a os wear a pak restartovat hodhnky Air bank to neumí kdo má mbank super ještê vyzkouším eguabanku

Jiří Krasula

10. 2. 2020, 9:21

Ticwatch Pro – funguje kombinace Orbot pro aplikace WearOS a Google Pay a vypnuté WiFi. Pokud stále nefunguje povolte vývojářský mód, zapněte ADB ladění pro Bluetooth a zakažte spuštění WiFi při nabíjení. Taktéž mám preventivně vypnutou polohu pomocí hodinek.

Jana Kovaříková

4. 2. 2020, 11:41

Dobrý den,
mám Huawei Watch2 se sim kartou, takže mám v hodinkách nezávislé číslo a internet. Nahrála jsem kartu do Google pay a vše funguje jak má. Jen když hodinky sundám z ruky, tak musím platební kartu znovu aktivovat přes Google pay, ale to považuji z bezpečnostního hlediska za výhodu a je to otázka chvilky. Jen jako typ přidávám aplikaci Stocard, která funguje i na hodinkách, takže mám všechny slevové karty v hodinkách.

Petra Lukesova

4. 2. 2020, 16:04

Dobry den, a mohu se zeptat, jak ho aktivujete v google pay? Kdyz do nej najedu, tak tam mam moznost jen deaktivovat, vymazat data a mezipamet, nic vic.. Dekuji za radu.

Jana Kovaříková

4. 2. 2020, 18:38

Dobrý den, v aplikaci Google obchod žádám přímo v (lupě) pay, jako první mi naskočí Gpay deaktivováno, na toto ťuknu a dám povolit a otevřít. V tom se mi načte karta.

Petra Lukesova

4. 2. 2020, 7:17

Ja teda nevim, proc to vsem funguje a me to vzdycky po 2 dnech zmizi. Wifi mam vypnutou, Orbot mi bezi na vsech aplikacich, co mam v Ticwatch. Google pay se nedeaktivuje, ale proste zmizi. Uz fakt nechapu co tam mam spatne nastaveneho…

Petra Lukesova

2. 2. 2020, 20:10

Dobry vecer, je nutne mit povolene ladeni pres bluetooth celou dobu nebo ho muzu po nastaveni deaktivovat? Diky

JAKUB CVERENKAR

30. 1. 2020, 10:51

Orbot a vypnutie wifi funguje. V orbote treba nastaviť nemecku WPN pre aplikacie google pay a wear os. V hodinkách ale treba nastasviť ADB ladenie cez Bluetooth. Potom len reštartovať hodinky a problém vyriešený. Ale pozor ak máte v telefóne aplikácie ktoré sa párujú s hodinkami treba ich nastaviť cez WPN tiež, alebo ich nezapínať, pretože väčšina týchto aplikácii pošle polohu hodinkám a tie sa zase nastavia na slovensko/ česko a musíte proces zopakovať. Platenie funguje v pohode dnes som skúšal. Mám hodinky fossil gen 4.

Jan Klusák

28. 1. 2020, 12:17

Řešení s ORBOT a vypnuto wifi funguje.
Proxy Německo, mbank, ověřeno koupi halls na benzine 🙂

Přemysl Vaculík

VIP 29. 1. 2020, 7:18
Android aplikace

Zkusil jsem tuto možnost, ale po nastavení v Orbot app West a Google Pay na hodinkách stále nemám možnost placení. Co jste kde nastavoval?

Jan Klusák

29. 1. 2020, 15:23

Pouze jsem na telefonu nainstaloval orbot, nastavil aplikace přes VPN (Google Pay, WearOS) a VPN zapnul.
Na hodinkách (TicWatch Pro) jsem vypnul wifi a restartoval je.
Placení dnes opět fungovalo, v jednom případě byly hodinky offline a také bez problému.

David Vavroušek

18. 1. 2020, 22:27

Orbot a vypnutí wifi na hodinkách pomohlo. Zatím jsem to netestoval přímo platbou, ale už se na místo hlášky o nepřístupnosti služby objeví ikona karty s žádostí o přiložení k terminálu.
Hodinky TicWatch Pro
Moc děkuji za pomoc :-)

Karel Ondrasek

3. 1. 2020, 11:50

Dobrý den, asi před dvěma roky jsem koupil Huawei Watch 2 Classic (chvilku je měla v nabídce Alza). Dlouho jsem na tyto hodinky čekal, ptal se přímo na zastoupení Huawei a bylo mi sděleno, že tento model není určen pro trh v ČR (nevím odkud je Alza měla), ale údajně byly dostupné v Polsku. Hodinky jsem nijak neupravoval, pokud jsou dostupné aktualizace tak je samozřejmě provádím. Po zprovoznění Google Pay mou bankou jsem zprovoznil tuto službu i v hodinkách (žádná hláška o nepodporované službě) a hodinkami již cca 2 měsíce bez problémů platím. Hodinky jsou v češtině a reagují také na české hlasové zadávaní např. časovač, vyhledávání, počasí atd. Tak nevím jak je to možné :-)

Martin Brhlik

28. 12. 2019, 10:58

Martin Brhlik: Zakoupil jsem Tickwatch C2, model WG12036, Wear OS 2.12.
Testoval jsem Permanent Proxy 3.7 z Google Play, Permanent Proxy 3.3 přes ADB, i Proxy Master z Google Play, s VPN HTTPS z Germany, ale stále Google Pay hlásí, že není poporováno v dané zemi. Chtěl bych se zeptat, zdali nejsou ještě další parametry, které to mohou ovlivnit?
Např. vypnutí polohy na Tickwatch, nebo telefonu Samsung S8 (Android 9.0). Jak nastavit Google Pay na Samsung 8, dále zdali Google account nemá mít nějaké nastavení, např. pay.google.com nastavit platební profil mimo ČR, zkusil jsem Frankfurt, ale také nepomohlo.
Děkuji moc za jakékoli zkušenosti s Tickwatch C2. .-))

Franta Corery

21. 12. 2019, 22:35

Tak jsem hledal nejake dalsi reseni, je podobne jako s orbotem. Podle me stabilnejsi proxy vpn.
https://www.happymod.com/free-vpn-unlimited-proxy-android-unblock-master-mod/com.freevpn.unblock.proxy/downloading.html
Klikni na -create download link- stahnes a nainstalujes apk. Proxy master, kde muzes udelit proxy jen pro wear os a google pay nebo treba pro vsechno.

Jan Beneš III.

20. 12. 2019, 21:39

Ahoj, mám jednodušší řešení. Na hodinkách jsem vypnul wifi, na mobil nainstaloval Orbot, což je VPN na Tor. V Orbotu zapnu VPN, vyberu aplikace, které mají přes VPN běžet – Wear OS a Google Pay a jako zemi zvolím Německo (nebo USA). Celkem funguje

Franta Pilát

20. 12. 2019, 14:10

dobrý den,
v hodinkách ticwatch pro jsem zapnul ve vyvojarskych moznostech ADB ladeni a bluetooth ladeni a nainstaloval apk.melon VPN do telefonu. Nic jsem nenastavoval, jen zapnul na německou VPN. Po restartu hodinek jen aktivace karty v google pay. Vše funguje.

Petra Lukesova

29. 11. 2019, 19:41

Zdravom, prosim, muze mi nekdo poradit jak zaktivovat placeni hodinkami? Mam Ticwatch C2 a ctu, ze vam to funguje, takze nastavuju evidentne neco spatne. Jela jsem podle navodu, ale jakmile natukqm proxy, tak se mi to sekne a nehnu stim dal. Jeste prosim, jak poznam, ze je ta proxy v pohode (bezpecna)? Diky moc

Tomáš Urban

9. 11. 2019, 21:27

Petr Sárka – Dobrý den mě to nejde spustit přes tu aplikaci OPEN VPN.
Když to nahraji přes import tak mě to potom nepřipojí přes žádný tunellbear z vašeho ZIP souboru.

Michal Sopko

9. 11. 2019, 18:43

Tak mi to fungovalo pouze jeden den. Včera se mi to povedlo zprovoznit, dnes jsem asi 5x platil hodinkama a po příjezdu domů jsem zjistil že už mi to nefunguje.Vymazal jsem data, nastavil jinou proxy, restart hodinek, ale pořád to nefunguje.

Tomas Macek

2. 11. 2019, 15:33

Hlasim, ze jsem to vcera vyzkousel a Google Pay mi od te doby nezmizel, kartu jsem do nej normalne pridal a zitra s ni zkusim zaplatit. Normalne jsem jen v hodinkach stahnul aplikaci Permanent Proxy a zapnul ve vyvojarskych moznostech ADB ladeni a Bluetooth ladeni. Pak v aplikaci nastavil nemeckou proxy a dal Enabled. Restart a pak instalace Google Pay. Hodinky Fossil Gen 5 – WearOS 2.9 a system Android H.

Jiri Szopa

22. 10. 2019, 18:33

Múžete doporučit nějaké VPN ? IP a port

Karel Straka

20. 10. 2019, 20:29
Android aplikace

Tak jsem asi tatar, ale apk z obchodu stáhnout nejde a z xda stáhnu, ale nevím jak dostat do hodinek. Přes sideload adb tak do telefonu, ale do hodinek? Konektor pro připojení mé hodinky nemají, tak nevím.

Jiří Sedláček

20. 10. 2019, 22:25

Připojte nabijecim kabelem hodinek do usb 😉 vyzve vás to pokud mate zapnuté ladění v hodinkách k autorizaci PC a pak stejne jako s mobilem 😉

Jiří Sedláček

20. 10. 2019, 22:31

Poslal bych foto ale sem to nejde dat 😉

Jiří Sedláček

20. 10. 2019, 14:34

Dostal jsem aplikací pomocí sideload přes ADB a stáhnutí apk z xda. Poslední verze 3.2 bylo to snadný a přes freeproxy jsem si našel proxy adresu v USA a šlape jak po másle, platil jsem s hodinkami dneska na benzínce a absolutně bez problému.

Petra Lukesova

29. 11. 2019, 19:42

Zdravim, prosim, muzete mi poradit jak zaktivovat placeni hodinkami? Mam Ticwatch C2 a ctu, ze Vam to funguje, takze nastavuju evidentne neco spatne. Jela jsem podle navodu, ale jakmile natukam proxy, tak se mi to sekne a nehnu s tim dal. Jeste prosim, jak poznam, ze je ta proxy v pohode (bezpecna)? Diky moc

Martin Petráček

19. 10. 2019, 12:52

A to jako, že treba přijede amík / němec do CZ a to není v podporovaném regionu, tak ani oni nezaplatí? Naopak si hodinky s CZ účtem myslí že jsou v USA, tak jde zaplatit na terminálu v CZ? To vypadá spíš jako nějaký bug než chtěné omezení.

Petr Sárka

19. 10. 2019, 12:35
Android aplikace

No ja jsem prisel na jiny zpusob. Staci pouzit v telefonu VPN napr. pro USA a to pomoci aplikace OpenVPN for Android, kde jde nastavit VPN jen pro urcitou aplikaci. Zde konkretne pro Wear OS. Hodinky se totiz obcas potrebuji pripojit k telefonu pro overeni polohy a tak. VPN pouzivam TunnelBear kde je 1Gb dat na vyzkouseni zdarma. Tady konfiguracni soubory pro OpenVPN:
https://s3.amazonaws.com/tunnelbear/linux/openvpn.zip

Karel Straka

20. 10. 2019, 20:58
Android aplikace

Díky za tip. VPN mi taky fungovalo, ale zapnout ji je pro wear os mě nenapadlo.

Tomáš Urban

12. 11. 2019, 21:31

Dobrý den mě to nejde spustit přes tu aplikaci OPEN VPN.
Když to nahraji přes import tak mě to potom nepřipojí přes žádný tunellbear z vašeho ZIP souboru.

Jiří Sedláček

19. 10. 2019, 11:22

U mě vše plně funkční, děkuji za návod…TicWatch C2 :-)

Přemysl Vaculík

VIP 19. 10. 2019, 11:23
Android aplikace

Super, díky za vyzkoušení.

Zdeněk Lengál

20. 10. 2019, 12:56
Android aplikace

Jak jste prosím dostal tu aplikaci do hodinek? Mám také C2, ale v Play Store mi to nenajde… I do telefonu jsem ji musel instalovat přes apk, v Play Store mi to píše, že zařízení není podporováno…

Jiří Sedláček

20. 10. 2019, 14:35

Dostal jsem aplikaci pomocí sideload přes ADB a stáhnutí apk z xda. Poslední verze 3.2 bylo to snadný a přes freeproxy jsem si našel proxy adresu v USA a šlape jak po másle, platil jsem s hodinkami dneska na benzínce a absolutně bez problému.

Zdeněk Lengál

22. 10. 2019, 20:36
Android aplikace

Díky, už se mi to povedlo. Funguje Vám to pořád na tu stejnou proxy adresu? Mě to šlo jen pár hodin a pak jsem to dlouho nemohl rozjet. Teď už mi to zase jede, ale kdoví, jak na jak dlouho :-D

Jiří Sedláček

22. 10. 2019, 21:15

Zatím jedu pořád na jednu bez problémů…kdyžtak není problém změnit pokud bude výpadek mé stávající…jsem rád že se vám to povedlo…

Zdeněk Lengál

24. 10. 2019, 17:41
Android aplikace

Tak mi to včera zase přestalo fungovat… Vždy, když se tak stane a chci v G Play Store znovu aktivovat G Pay, píše to, že není připojení. A tak musím deaktivovat proxy, tím se hodinky restartují, aktivovat G Pay, zapnout proxy s jinou adresou a doufat, že to bude fungovat. Při tom se dost vztekám, protože plynulost hodinek je tristní a navíc u toho vybiju většinu baterie. Mohu se zeptat, odkud jste sehnal tak dobrou proxy adresu? :D

Jiří Sedláček

25. 10. 2019, 17:19

free-proxy.cz a dával jsem americkou transparentní a zatím vůbec ani jednou mi to nekleklo, platím obden 😉

Jiří Sedláček

25. 10. 2019, 17:22

Plynulost včetně stahování aktualizaci v playstore skvělá, možná trochu víc žere baterii ale vecer vždycky kolem 37% tak ve 21:30. Z nabíječky sundavam rano tak kolem 5:30

Zdeněk Lengál

31. 10. 2019, 8:30
Android aplikace

Odtud jsem taky zkoušel, ale když se mi to zrovna povede rozjet, tak druhý den to zase přestane. Navíc se hodinky tváří, že nemají připojení k internetu, ikdyž jsem doma propojený na wifi. Teď se mi to nedaří zprovoznit ani když vypnu proxy, aktivuji GPay, a zapnu proxy s novou adresou, pořád to píše, že země není podporována a pak zas přestane jet internet…

David Rieger

19. 10. 2019, 10:28

Zkousim to, ale neco instalovat a posleze se prihlasovat na hodinkach je zatrest, google sere na uzivatele uz hodne dlouho. Drive placeni hodinkama bylo plne funkcni

Jaroslav Janda

19. 10. 2019, 10:27

Že ta podpora bude od Google strašlivě složitá a dráha, když to všude okolo funguje :( moc mě to zklamalo od nich, v podstatě tak jako tak na WearOS otevřené a totálně kašlou. Toto je jenom poslední hřebík… Lze pouze závidět iWatch a jejich skvělému fungování, WearOS je propadák a zjevně už pár let mrtvola :-(

Jaroslav Janda

20. 10. 2019, 17:50

Ráno jsem si aktivoval hodinky přes VPN kterou mám v Azure, takže jakákoli jiná ve státu kde je podpora WearOS (Německo např) bude asi fungovat. Proběhla registrace karty, teď odpoledne jsem platil v hospodě. Není potřeba nic instalovat do hodinek. Samozřejmě jak někdo píše, občas se možná hodinky budou chtít utvrdit, že jsou pořád v Německu, tak je otázka jak dlouho to vydrží a VPN zase na chvíli aktivovat. Nicméně nechápu, proč to nejde přímo bez takových ojebavacek. Vše bylo v češtině, proběhlo hladce, nevidím důvod aby Google Pay přes WearOS nefungoval :( ach jo Google. Hodinky Ticwatch C2, banka KB

Martin Novák

19. 10. 2019, 10:00

Ta vymluva Googlu je trochu nahlavu, kdyz to navzajem nijak nesouvisi.

Přemysl Vaculík

VIP 19. 10. 2019, 10:08

Podle Googlu není Wear OS oficiálně pro český trh, jelikož asistent není v češtině, tak není potřeba podporovat Google Play na hodinkách, které nejsou pro ČR.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim