reklama

Google představil Action Blocks, zkratky pro asistenta

Google představil Action Blocks, zkratky pro asistenta
2019-10-03T13:30:42+02:00
• 3. 10. 2019

Google se snaží zakomponovat nejrůznější funkce do systému Android, které mají napomoci v používání zařízení. Nedílnou součástí je i chytrý asistent (Google Assistant), který posouvá například používání smartphonu na další úroveň. Ale ne vždy jde jen o pohodlí běžných uživatelů. Příkladem je projekt Action Blocks.

Action Blocks

Minulý rok se Google pochlubil projektem Diva jednoho ze svých zaměstnanců. Cílem bylo přinést možnost používání chytrého asistenta i lidem, kteří mají nějakou kognitivní nevýhodu. Pro ně může být až příliš komplikované najít na smartphonu konkrétní aplikaci, dohledání položky a následné spuštění akce.

Ač se zdálo, že se jedná jen o další menší projekt, na který se časem asi zapomene, nebo bude znám lidem s kognitivními komplikacemi, tak jsme se nakonec dočkali evoluce. Google zainvestoval do projektu Diva a vzešel z něj projekt Action Blocks.

Ve své podstatě se jedná o zkratky pro chytrého asistenta. Při vytváření zkratky se napíše konkrétní příkaz, přiřadí se vhodná fotografie nebo obrázek a následně se vytvořená zkratka umístí na plochu zařízení. Novinka je designovaná hlavně pro lidi kognitivní nevýhodou, ale je jasné, že si najde uplatnění i u běžných uživatelů.

Níže můžete vidět, jak se vytváří v rámci Action Blocks zkratka pro přehrání pohádky na dobrou noc, přičemž je vybrán obrázek reprezentující takovou činnost. Pro uživatele je pak jednodušší zvolit přesně to, co chce, aby zařízení dělalo.

V tuto chvíli je celý projekt teprve na začátku. Google neoznámil, kdy bude k dispozici veřejně. Pokud se chcete zapojit a napomoci takovému projektu, můžete vyplnit přihlášku, kterou Google zveřejnil. Bohužel je projekt omezen na jazyky, které chytrý asistent podporuje, takže češtinu zatím nehledejte.

Zdroje: blog.google, engadget.com, ausdroid.net

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim