reklama

Calibra poprvé před soudem, Facebook měl ukrást logo

Calibra poprvé před soudem, Facebook měl ukrást logo
2019-10-16T16:30:29+01:00
• 16. 10. 2019

Společnost Facebook již nějaký ten pátek plánuje uvedení vlastní kryptoměny. Pro největší sociální síť světa se ale nejedná o první pokus s virtuální měnou. Už v roce 2009 jsme se dočkali uvedení Facebook Credits, tedy měny určené pro nakupování her a nejrůznějších doplňků. Oficiálně se služba dostala do stabilní fáze v roce 2010, ale vzhledem k nezájmu došlo k ukončení v roce 2011. Ostatně se není čemu divit, když šlo nakupovat v podstatě jen věci na Facebooku, zejména softwarového charakteru.

Calibra od Facebooku má první vážný problém

Doba se posunula a za posledních pár let se staly nejrůznější kryptoměny populární. Sice by se dalo říci, že již došlo na mírné splasknutí bubliny kolem tohoto tématu, ale stále existují a stále více subjektů využívá virtuální měny. Facebook by měl přijít s vlastním řešením již koncem tohoto roku. K oficiálnímu uvedení by pak mělo dojít v prvním čtvrtletí roku 2020 a mělo by se týkat několika států.

Vše se ale může ještě změnit. V cestě totiž nyní stojí závažný problém. Mobilní bankovní aplikace, respektive společnost stojící za vývojem, se rozhodla Facebook žalovat z důvodu podobného loga. Podle společnosti Current se Facebook až příliš okatě inspiroval při tvorbě loga své kryptoměny Calibra. 

Jak můžete vidět na přiloženém snímku, obě loga jsou si velice podobná, přičemž pro koncového uživatele mohou být až matoucí. Vše je ale ještě o něco více zamotané, protože obě loga byla údajně navržena společností Character, která je taktéž obžalována.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim