reklama

iOS 13.1 beta 3 je venku, nabídne odstraněné funkce

iOS 13.1 beta 3 je venku, nabídne odstraněné funkce
2019-09-11T15:00:51+02:00
• 11. 9. 2019

Společnost Apple ihned po své včerejší konferenci, na které představila své zbrusu nové projekty, zveřejnila v pořadí již třetí beta verzi připravovaného operačního systému iOS 13.1. Naopak finální verze iOS 13 bude k dispozici ke stažení zdarma již 19. září letošního roku.

iOS 13.1 se dočká návratu odstraněných funkcí

KromÄ› iOS 13.1 byly zveĹ™ejnÄ›ny takĂ© beta verze iPadOS 13.1 a macOS Catalina 10.15 beta 8. Apple na svĂ© konferenci takĂ© oznámil datum vydánĂ­ iOS 13.1 – mÄ›lo by se tak stát 30. září, tedy jen tĂ˝den po vydánĂ­ finálnĂ­ verzi iOS 13. RegistrovanĂ­ vĂ˝vojáři si mohou novou aktualizaci stáhnout přímo z internetovĂ˝ch stránek urÄŤenĂ˝ch pro vĂ˝vojáře. PřípadnÄ› lze instalaÄŤnĂ­ balĂ­ÄŤek stáhnout jako OTA (over-the-air aktualizaci).

iOS 13.1 přinese hned několik funkcí, které byly v první beta verzi iOS 13 odstraněny. Například funkce automatizace se nyní do systému vrátí. Většího přepracování se dočkala dokonce aplikace Apple Maps, která nabídne lepší UI zpracování. Kromě automatiazce se ale vrátí také funkce Share ETA, která byla v iOS 13 beta 1 odstraněna. Další změnou bude nové rozhraní AirDrop určené pro iPhone 11 a iPhone 11 Pro. Aplikace Home se dočkala taktéž novinek, přesněji jsou k dispozici nové možnosti ikon.

BohuĹľel se ale zdá, Ĺľe se příliš velkĂ© zmÄ›ny neodehrály. SpoleÄŤnost se nynĂ­ hlavnÄ› soustĹ™edĂ­ na opravy chyb, kterĂ˝ch je stále mnoho. JedinĂ© viditelnĂ© zmÄ›ny se odehrály ve zmĂ­nÄ›nĂ©m návratu Shortcut Automation a funkce Share ETA. RozhodnÄ› ještÄ› stojĂ­ za zmĂ­nku takĂ© macOS 10.15, ve kterĂ©m dojde k odstranÄ›nĂ­ aplikace iTunes – nahradĂ­ jĂ­ Hudba, Podcasty a TV.

Zdroje: 9to5mac.com, 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim