reklama

iOS 13.1 beta 3 je venku, nabídne odstraněné funkce

iOS 13.1 beta 3 je venku, nabídne odstraněné funkce
2019-09-11T15:00:51+01:00
• 11. 9. 2019

Společnost Apple ihned po své včerejší konferenci, na které představila své zbrusu nové projekty, zveřejnila v pořadí již třetí beta verzi připravovaného operačního systému iOS 13.1. Naopak finální verze iOS 13 bude k dispozici ke stažení zdarma již 19. září letošního roku.

iOS 13.1 se dočká návratu odstraněných funkcí

Kromě iOS 13.1 byly zveřejněny také beta verze iPadOS 13.1 a macOS Catalina 10.15 beta 8. Apple na své konferenci také oznámil datum vydání iOS 13.1 – mělo by se tak stát 30. září, tedy jen týden po vydání finální verzi iOS 13. Registrovaní vývojáři si mohou novou aktualizaci stáhnout přímo z internetových stránek určených pro vývojáře. Případně lze instalační balíček stáhnout jako OTA (over-the-air aktualizaci).

iOS 13.1 přinese hned několik funkcí, které byly v první beta verzi iOS 13 odstraněny. Například funkce automatizace se nyní do systému vrátí. Většího přepracování se dočkala dokonce aplikace Apple Maps, která nabídne lepší UI zpracování. Kromě automatiazce se ale vrátí také funkce Share ETA, která byla v iOS 13 beta 1 odstraněna. Další změnou bude nové rozhraní AirDrop určené pro iPhone 11 a iPhone 11 Pro. Aplikace Home se dočkala taktéž novinek, přesněji jsou k dispozici nové možnosti ikon.

Bohužel se ale zdá, že se příliš velké změny neodehrály. Společnost se nyní hlavně soustředí na opravy chyb, kterých je stále mnoho. Jediné viditelné změny se odehrály ve zmíněném návratu Shortcut Automation a funkce Share ETA. Rozhodně ještě stojí za zmínku také macOS 10.15, ve kterém dojde k odstranění aplikace iTunes – nahradí jí Hudba, Podcasty a TV.

Zdroje: 9to5mac.com, 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat