reklama

Gmail získává tmavý vzhled, konečně aktualizováno

Gmail získává tmavý vzhled, konečně [aktualizováno]
2019-09-11T05:35:15+02:00
• 11. 9. 2019
5

Aktualizováno 11. 9.

Za posledních několik měsíců mnoho aplikací od Googlu dostalo tmavý vzhled, ale mnozí čekali, až se tak stane u Gmailu. Nyní máme pro nedočkavé dobrou zprávu. Google začíná šířit aktualizaci přinášející možnost přepnutí této aplikace do tmavého designu. K dispozici je standardní nabídka tří variant, přičemž je zde možnost určení na základě nastavení systému.

V první řadě potřebujete aplikaci Gmail ve verzi 2019.08.18.267044774. Následně si musíte počkat, až dojde k aktivaci novinky skrze servery Googlu. Kdy bude novinka dostupná i pro iOS, nevíme.

Aktualizováno 3. 9.

Zatím jsme zde měli jen několik náznaků, že se pracuje na tmavém vzhledu aplikace Gmail. Zatím není k dispozici taková verze, ale dnes jsme se dočkali, jak bude vypadat Gmail v tmavém. Společnost ukázala podobu na nové stránce věnované Androidu 10, který byl dnes oficiálně představen ve stabilní verzi.

Bohužel již nevíme, kdy se dočkáme této změny, ale je docela možné, že se tak stane v horizontu několika týdnů. Minimálně v rámci beta testování.

Aktualizováno 30. 8.

První náznak tmavého vzhledu u aplikace Gmail byl zaznamenán v černu, ale zdaleka to nebylo použitelné. Včera jsme se dočkali aktualizace, která na první pohled dostala jen nové gesto, ale jak se ukazuje, součástí jsou i první viditelnější změny v rámci tmavého vzhledu. V první řadě aplikace má tmavou obrazovku při spuštění, ale záhy je vše bílé. To bychom ještě nepočítali jako první vylepšení k tmavého vzhledu, ale co se týče widgetu, tak ten již nabízí tmavý vzhled. Nelze jej nastavit manuálně, vše se řídí dle systému. Pokud tedy máte na mobilu aktivní tmavý vzhled, bude i widget v tmavém provedení.

Pokud jste ještě neobdrželi aktualizaci, můžete si stáhnout instalační APK balíček (instalujete na vlastní riziko).

logo-app Gmail Google Inc. Zdarma ANDROID

Aktualizováno 29. 8.

Před dvěma měsíci se začaly objevovat první náznaky tmavého vzhledu aplikace Gmail, ale zatím jsme se nedočkali jakéhokoliv postupu. Mysleli jsme si, že tato změna bude hlavní prioritou, ale jak se ukazuje, tak jsme se dočkali jedné nové funkce, kterou možná za normálních okolností ani neobjevíte. Jedná se o gesto na přepnutí účtů.

Stejně jako je tomu u aplikací Kontakty, Disk a Mapy, i Gmail se dočkal této novinky. Stačí tedy jen přejet prstem po ikoně/avataru a přepnete Gmail na jiný uživatelský účet, který máte v aplikaci Gmail. Tuto novinku tak nemusí využít každý, ale hodí se například těm, co mají osobní i firemní účet.

Původní článek 20. 6.

Je jen otázkou času, kdy se dočkáme doby, kdy budou všechny aplikace nabízet tmavý režim. Již jsme se nového vzhledu dočkali u několika aplikací, ale dlouho jsme čekali například na Gmail. Jak to nyní vypadá, Google si začal pohrávat s touto změnou designu.

Aplikace Google získává tmavý režim, vyhledávejte v „temnotě“

Gmail v tmavém

Web AndroidPolice zaznamenal první náznaky tmavého režimu u aplikace Gmail pro Android. Moc se netěšte, rozhodně nejde o nic použitelného, navíc se objevují dark mode jen v jedné části. Konkrétně se jedná o nastavení, ale jak vidíte na snímcích níže, vývojáři si teprve začínají pohrávat. Ne všechno je vyladěno.

Bohužel zde není ani nějaký přepínač, případně nějaké nastavení. Tmavý vzhled se objevuje sporadicky u Gmailu ve verzi 2019.06.09. Na druhou stranu se jedná o dobrou zprávu a zřejmě se brzy dočkáme aspoň první beta verze.

Stabilní varianta aplikace s tmavým režimem bude k dispozici zřejmě za nějaký čas, ale odhadujeme, že se tak stane během letních měsíců.

Zdroje: androidpolice.com, androidpolice.com, androidpolice.com, 9to5google.com, 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Petr Klička

11. 9. 2019, 11:03
Android aplikace

Dnes aktualizováno a tmavý režim tam nemám

Martin Pokorny

11. 9. 2019, 8:08
Android aplikace

Jen škoda že to není černá.. baterie a telefon s Amoled by to ocenil více než tuhle tmavě šedou nebo co to je.. tak dlouhé čekání pro nic.. čitelnost asi lepší ale úspora baterie žádná. Škoda.

Úůůůž? 😁

No jo, ale pak se zjistí, že o tmavý režim není zájem a Google celý Gmail zruší. Já bych to raději neriskoval ;-)

Michael ŠOUREK

20. 6. 2019, 22:38
Android aplikace

No konečně, s tím měli začít jako s prvním.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim