reklama

Aplikace Google získává tmavý režim, vyhledávejte v „temnotě“

Aplikace Google získává tmavý režim, vyhledávejte v „temnotě“
2019-06-11T09:37:21+02:00
• 11. 6. 2019
1

Skoro by se dalo říci, že každý týden zde máme nějakou novinku kolem tmavého režimu. Google musí stihnout upravit všechny své aplikace, než dojde na uvedení Androidu 10. Například nedávno jsme se dočkali „dark mode“u Google Fotek. Nyní se ukazuje, že další aplikací bude samotná Google pro Android.

Představujeme tmavý mód pro web

Google v tmavém

Někteří uživatelé zaznamenali, že samotná aplikace Google začíná dostávat tmavý vzhled. V rámci nastavení se objevuje jednoduchá volba, kde si můžete zvolit, jestli má být tmavý vzhled zapnut stále nebo podle nastavení systému. Právě poslední možnost znamená, že k aktivaci dojde například v případě poklesu kapacity baterie na nižší úroveň nebo bude aktivován noční režim.

K dispozici je tedy úvodní obrazovka Discovery. Zde Google nemusel příliš pracovat na tmavém režimu, jelikož se jedná jen o jinou variantu Discovery z launcherů, které podporují tuto funkci. Rozhodně zajímavější je možnost vyhledávání, kde konečně nebudete oslepeni bílou barvou. Vzhledem k tomu, že právě do této záložky se dostanete skrze widget z úvodní obrazovky, bude se jednat o příjemnou změnu.

V tuto chvíli Google jen testuje na určitém vzorku uživatelů nový vzhled své aplikace, zejména se jedná o beta testery. Jak je ale vidět, tmavý režim nevykazuje dramatické chyby, takže rozšíření této novinky by nemuselo trvat příliš dlouho.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Sepp Winkler

11. 6. 2019, 13:50

Už sa neviem dočkať. Tá biela je fakt hnusná a aj nepríjemná.

Dotekománie.czPřidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim