reklama

Apple Watch by se mohly dočkat samoutahovacích pásků a dalších funkcí

Apple Watch by se mohly dočkat samoutahovacích pásků a dalších funkcí
2019-09-10T10:00:59+01:00
• 10. 9. 2019

Americký úřad zabývající se patenty a ochrannými známkami udělil společnosti Apple hned několik patentů na chytré řemínku pro Apple Watch. Dle dokumentace by tyto řemínky měly obsahovat speciální funkce, jako je biometrická autentizace či samoutahování pásku.

Apple Watch podle patentů budou (r)evoluční

Dle prvního patentu si Apple pohrává s myšlenkou, že by řemínek mohl obsahovat senzor, jenž může uživatele autorizovat na základě vzorů z pokožky. Díky této funkci by nebylo zapotřebí do chytrých hodinek zadávat přístupové heslo, případně mít Apple Watch spárované s iPhonem. 

Druhý patent pak popisuje samočinně stahující pásek pro Apple Watch. Pokud uživatel například běhá nebo cvičí, mohl by se pásek automaticky napnout, čímž by se zajistil lepší komfort pro sportovní aktivity. Například po dokončení fyzické aktivity by se pásek automaticky opět uvolnil. 

Uživatelé by si mimo jiné mohli sami nastavit, v jakých případech a při jakých aktivitách by se pásek automaticky napnul. Naopak by bylo možné tuto funkci využít v případě řízení automobilu, kdy by pásek napnutím reagoval například na blížící se zatáčku a podobně. 

Třetí patent popisuje řemínek Apple Watch s LED diodou, jenž by vizualizoval postup činnosti nebo úkolu, jako je dokončení Walk, Stand a Exercise. Indikátor by také mohl sloužit pro kontrolu zbývající výdrže baterie Apple Watch. 

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim