reklama

Aplikace Youtube Music bude předinstalovaná na nových zařízeních

Aplikace Youtube Music bude předinstalovaná na nových zařízeních
2019-10-01T05:51:01+01:00
• 30. 9. 2019

Zdroj: Youtube

4

V tuto chvílí má Google dvě služby pro poslech hudby – Google Play Hudba a Youtube Music. Při představená druhé jmenované bylo jasné, že se stane dominantní, jakmile bude správný čas. Předpokládáme, že se v příštím roce dočkáme začátku ukončování Google Play Hudby, přičemž uživatelé budou mít možnost přejít na Youtube Music. Nyní můžeme pozorovat jeden z prvních kroků k tomuto přechodu.

Youtube Music jako hlavní aplikace pro hudbu

Pokud výrobce chce certifikované zařízení, kde bude dostupný Obchod Play, musí projít určitým procesem. Do zařízení je také nutné předinstalovat jisté aplikace. Jednou z nich bude Youtube Music. Google oficiálně ve zprávě uvádí, že všechna nová zařízení s Androidem 10 budou mít v základu Youtube Music.

Youtube Music

Tato novinka se týká i zařízení s Androidem 9. Pokud ale budete chtít ještě používat Google Play Hudbu, nebude vám zatím bráněno. Stále bude k dispozici ke stažení z Obchodu Play. Google v podstatě oznamuje novinky kolem aplikace Youtube Music a nových zařízení, ale nikde již nezmiňuje starší službu pro streamování hudebního obsahu.

Jedná se spíše o záměr, jelikož oficiální stanovisko k ukončení Play Hudby ještě neexistuje. Na druhou stranu očekáváme, že v průběhu příštího roku již bude známo více informací, co se stane s Hudbou Play, respektive kdy začne velká migrace uživatelů. Je docela možné, že dojde ke ztrátám a uživatelé si jednoduše vyberou alternativu.

Zdroje: youtube.googleblog.com, techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Sepp Winkler

1. 10. 2019, 13:25

Úplne ideálne by bolo, keby neboli predinštalované žiadne aplikácie a používateľ by sa rozhodol, čo potrebuje a čo nie. Alebo naopak, aby boli odinštalovateľné všetky aplikácie a používateľ by sa rozhodol, čo si ponechá a čo nie. O väčšinu G aplikácií na svojom telefóne nestojím, ale odinštalovať ich nemôžem :(((

JiriJandl

3. 10. 2019, 0:21

souhlasím. nikdo nechce mít v tydlifounu balast. ale tady se řeší muzika. jsi malinko out.
sry…

pan nasrany

1. 10. 2019, 5:40

“ Google oficiálně ve zprávě uvádí, že všechna nová zařízení s Androidem 10 bude v základu Google Play Hudba. “
Nemělo by tam být, že “ bude mít v základu Youtube Music „

Přemysl Vaculík

VIP 1. 10. 2019, 5:51

Je to tak, díky za upozornění.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim