reklama

Google zkouší novou metodu ověření v Chromu

Google zkouší novou metodu ověření v Chromu
2019-08-13T10:00:29+01:00
• 13. 8. 2019
2

Bezpečnost je častým tématem u mobilních telefonů. Dost často si u nás můžete přečíst, že byste měli používat dvoufázové ověřování, pokud je to možné. I v této oblasti dochází k vývoji, což nyní dokazuje Google. Zavádí nový způsob přihlašování v Chromu pro Android, kde nebudete zadávat heslo.

Chrome a přihlášení bez hesla

Google dnešním dnem začíná spouštět nový způsob přihlášení v Chromu pro Android. Novinku lze používat zatím jen u vybraných služeb této společnosti. Ve své podstatě se jedná o nejjednodušší způsob ověření, kdy uživatel nemusí zadávat heslo.

Google v tomto případě používá WebAuthn protokol a celá služba je postavená na technologii FIDO2. Ve výsledku místo zadání hesla jste vyzváni k ověření své identity pomocí zámku telefonu. Pokud tedy používáte otisk prstu, tak stačí jen přiložit prst a následně webová služba ověří vaši identitu. Hesla jako taková se nijak neposílají ani nezadávají, takže je zde malé riziko phishingu.

V tuto chvíli si můžete novou metodu jako takovou vyzkoušet na službě správce hesel – passwords.google.com. Při kliknutí na zobrazení informací o přihlašovacích údajích se zobrazí nové dialogové okno. Pokud nic takového nevidíte, zřejmě si budete muset počkat. Google spustil novinku na omezeném počtu zařízení, ale v dohledné době bude dostupná na většině zařízení. V rámci požadavků je například Android minimálně ve verzi 7.0 a certifikované zařízení.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

POCKET CZ

14. 8. 2019, 20:25

k nicemu nejde to nejak vypnout je to otravne ? dik

Tohle mi už funguje na účtu googlu téměř rok. Přesné datum nevím.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim