reklama

WhatsApp pro Android testuje zabezpečení otiskem prstu

WhatsApp pro Android testuje zabezpečení otiskem prstu
2019-08-13T18:00:29+01:00
• 13. 8. 2019

V únoru tohoto roku jsme vás informovali, že aplikace WhatsApp pro iOS získala biometrické ověření. Tedy způsob zabezpečení aplikace, kde lze využít FaceID nebo TouchID. Do této chvíle jsme neměli jakékoliv informace, kdy se podobná novinka objeví i u verze pro Android, ale dnes jsme se konečně dočkali.

WhatsApp a zabezpečení

Dnes se objevila beta verze 2.19.221 aplikace WhatsApp, která přináší podporu pro otisky prstů. Konkrétně můžete tímto biometrickým systémem zabezpečit aplikaci, aby ji nemohl jen tak někdo otevřít bez vašeho vědomí.

U androidí verze není zatím implementována jiná biometrická možnost a asi se jen tak nedočkáme. Možná čase přibude ověření obličejem, ale jen u takových řešení, kde se používá sofistikovanější technologické řešení.

V rámci beta verze se novinka nachází v nastavení, v sekcích účet a soukromí. Na konci nabídky se pak nachází možnost aktivace. Po zapnutí ověření jste první vyzváni k ověření a dále se vám nabídne možnost nastavení. Můžete si například zvolit, jak dlouho má být aplikace odemknutá.

Pokud nejste zapojeni do beta testování, musíte si počkat na vydání stabilní verze. Případně si můžete nainstalovat APK balíček.

logo-app WhatsApp Messenger WhatsApp Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim