reklama

Moderní Rubikova kostka pomáhá s rehabilitací

Moderní Rubikova kostka pomáhá s rehabilitací
2019-08-04T22:02:44+01:00
• 5. 8. 2019

„Dva čeští vývojáři Jan Krejsa a Pavel Čáp spojili své síly a vytvořili novou rehabilitační kostku s názvem IMU Futuro Cube. Jde o novou pomůcku pro rehabilitaci, která pomáhá především dětským pacientům s různými poruchami pohybu či po úrazech hlavy a dalších diagnózách. IMU Futuro Cube se momentálně využívá k rehabilitaci v Hamzově odborné léčebně pro děti a dospělé v Košumberku a v Rehabilitačním ústavu Kladruby.“

Vhodná i pro rehabilitaci či na hry pro dva

Future Rubikova kostka je černá kostka se světelnými diodami rozmístěnými stejně jako u klasické rubikovky,  a znamenává pohyby vykonané jejím otáčením, dotykem či poklepáním, navíc vibruje a vydává různé zvuky včetně mluveného slova. Rozmanité vlastnosti kostky podporují u dětí rozvoj zručnosti či představivosti.

Future Rubikova kostka spolupracuje s rehabilitačním programem Rehamza. Z kostky se tak stal ovladač, který uživateli, většinou dětskému rehabilitačnímu pacientovi, dává odezvu z programu v podobě vizuální, audiální a haptické činnosti. Navíc ovladač zaznamenává uživatelovo počínání si při rehabilitačním procesu a poskytuje programovatelná data, což je zpětná vazba pro rehabilitačního pracovníka. Kostka byla vyvíjena po dobu šesti měsíců v léčebném centru Hamza v Košumberku. Kostka v léčebném centru slouží pro pacienty s poruchou hrubé motoriky a stability, pomáhá klientům s mozkovou obrnou, po úrazech hlavy či při poruchách koncentrace a senzoriky.

Pomocí kostky se ovládají různé programy a hry, některé jsou ještě ve vývoji. Hry jsou možné i pro více hráčů. Kostka je tak dostupná i běžným lidem, kteří ji chtějí na zábavu, a ne pro léčebné účely.

Zdroj: futurocube.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat