reklama

iPhone porušuje deset patentů, Apple čeká soudní tahanice

iPhone porušuje deset patentů, Apple čeká soudní tahanice
2019-08-17T16:22:32+01:00
• 18. 8. 2019
2

Izraelská technologická společnost Corephotonics podala žaloby proti společnosti s logem nakousnutého jablka. Dle žaloby současné iPhony používají duální fotoaparáty, které porušují hned několik patentů Corephotonics. 

iPhone porušuje celou řadu patentů

Tato společnost v průběhu minulých let podala hned několik žalob, dokonce i na Apple. Podle dostupných informací se Apple a Corephotonics soudí již od roku 2012. V tomto případě je ale problematika poněkud složitější. 

Apple totiž měl zneužít patenty izraelské firmy na duální fotoaparát, který se objevil hned v několika modelech. Tento soudní proces by se tak mohl protáhnout i na několik dalších let, což by ve výsledku mohlo jablečnou společnost stát několik desítek milionů dolarů. 

Zajímavostí je, že Apple údajně porušil až deset patentů týkající se technologie pro používání duálních fotoaparátů. Patenty byly prý porušeny již od příchodu modelu iPhone 7 Plus až do současnosti. A o jakou technologii přesně šlo? 

Tato technologie se týkala přibližování pomocí dvou senzorů, rozložení čoček a jejich přepínání mezi sebou. Další zajímavostí je, že společnost Corephotonics byla založena v roce 2012, neboť se chtěla věnovat fotografii. A právě s Applem chtěla hned po svém vzniku navázat na spolupráci právě v této kategorii. Bohužel nyní se zdá, že ji jablečný gigant tahal za nos. 

Zdroj: gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Ludia su nepoucitelny!!! 🤔

Petr Bureš

19. 8. 2019, 16:01

Přesně

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat