reklama

iPhone porušuje deset patentů, Apple čeká soudní tahanice

iPhone porušuje deset patentů, Apple čeká soudní tahanice
2019-08-17T16:22:32+01:00
• 18. 8. 2019
2

Izraelská technologická společnost Corephotonics podala žaloby proti společnosti s logem nakousnutého jablka. Dle žaloby současné iPhony používají duální fotoaparáty, které porušují hned několik patentů Corephotonics. 

iPhone porušuje celou řadu patentů

Tato společnost v průběhu minulých let podala hned několik žalob, dokonce i na Apple. Podle dostupných informací se Apple a Corephotonics soudí již od roku 2012. V tomto případě je ale problematika poněkud složitější. 

Apple totiž měl zneužít patenty izraelské firmy na duální fotoaparát, který se objevil hned v několika modelech. Tento soudní proces by se tak mohl protáhnout i na několik dalších let, což by ve výsledku mohlo jablečnou společnost stát několik desítek milionů dolarů. 

Zajímavostí je, že Apple údajně porušil až deset patentů týkající se technologie pro používání duálních fotoaparátů. Patenty byly prý porušeny již od příchodu modelu iPhone 7 Plus až do současnosti. A o jakou technologii přesně šlo? 

Tato technologie se týkala přibližování pomocí dvou senzorů, rozložení čoček a jejich přepínání mezi sebou. Další zajímavostí je, že společnost Corephotonics byla založena v roce 2012, neboť se chtěla věnovat fotografii. A právě s Applem chtěla hned po svém vzniku navázat na spolupráci právě v této kategorii. Bohužel nyní se zdá, že ji jablečný gigant tahal za nos. 

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Ludia su nepoucitelny!!! 🤔

Petr Bureš

19. 8. 2019, 16:01
Android aplikace

Přesně

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim