reklama

Celosvětové prodeje mobilních telefonů opět poklesly

Celosvětové prodeje mobilních telefonů opět poklesly
2019-08-29T15:00:21+01:00
• 29. 8. 2019

Zdroj: Neowin

O tom, že trh s mobilními telefony skomírá, jsme vás již v minulosti informovali několikrát. Nyní ale přinášíme další zprávu s aktualizovanými statistikami. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak se prodejům chytrých telefonů aktuálně daří. 

Prodeje stále klesají

V meziročním měřítku se zdá pokles 1,7 % zanedbatelný. Ovšem opak je pravdou, neboť výrobci se musí neustále vypořádat s klesajícími tržbami. Za poslední období prodeje chytrých telefonů klesly z 374 na 368 mil. kusů. 

Z pěti největších trhů rostly pouze Čína a Brazílie. Nalijme si ale sklenku čistého vína a přiznejme si, že nárůst o 0,5 % není žádné terno. Zajímavé je ale tvrzení analytické společnosti Gartner, která uvedla, že část čínského růstu může být způsobena tím, že výrobci hledají přemístění starých vlajkových modelů, aby udělali volnou cestu 5G telefonů. Nutno podotknout, že jakmile operátoři pokryjí většinu část území 5G signálem, prodeje opět narostou. 

Na trhu číslo dvě, tedy v Indii, došlo k meziročnímu poklesu o 2,3 %. Důvod je takový, že zákazníci přestali přecházet z hloupých telefonů na chytré, respektive proces přechodu se zpomalil. Gartner tak předpokládá, že do konce letošního roku bude proces ještě zpomalovat. 

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim