reklama

Aplikace Apple Music for Artists získává novou aktualizaci

Aplikace Apple Music for Artists získává novou aktualizaci
2019-08-10T13:30:51+01:00
• 10. 8. 2019

Americká společnost s logem nakousnutého jablka v průběhu loňského roku spustila platformu pod názvem Apple Music for Artists (ve volném překladu Apple Music pro Umělce). Tato funkce umožňuje uživatelům procházet mezi různými statistikami jednotlivých skladeb, a to až do roku 2015, kdy byla služba vůbec poprvé spuštěna.

Apple Music for Artists se dočkal nové aplikace

Statistiky jsou zpřístupněny všem, kteří mají své skladby na Apple Music a iTunes. Ve statistikách je znázorněn počet přehrání a nákupy jednotlivých skladeb. Dále umělci vidí, kolik uživatelů si jejich album zakoupilo.

Umělci mohou zajít ještě hlouběji do statistik, neboť k dispozici mají takzvanou globální mapu, díky které zjistí, jak se jejich skladby přehrávají v ostatních zemích světa (celkem 115 zemí), samozřejmě v rámci platformy Apple Music či iTunes. Nyní se ale tato služba dočkala aktualizace. 

Apple si pro své uživatele připravil přepracovanou aplikaci Apple Music for Artists. Jak bylo nakousnuto o pár řádků výše, umělci mají možnost získat data o tom, kolikrát byly jejich skladby přehrány, kolik posluchačů si skladbu stáhlo a podobně. K dispozici je nyní nově také statistika, která nabízí údaje o týdenních trendech a tak dále. 

Snad nejzajímavější novinkou v rámci aktualizace je integrace dat od služby Shazam, kterou Apple před několika měsíci odkoupil. Opět díky této možnosti mohou umělci získat podrobná data o tom, jak se jejich skladbám daří v celosvětovém měřítku. Samotná společnost zdůrazňuje, že Apple Music fo Artists je hlavně užitečný pro nezávislé umělce, kteří by jinak k těmto statistikám/datům přístup neměli. 

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim