reklama

Snapdragon 855 patří mezi nejlepší AI procesory

Snapdragon 855 patří mezi nejlepší AI procesory
2019-07-27T10:28:23+01:00
• 28. 7. 2019

Umělá inteligence v chytrých telefonech se stále více dostává do popředí a potvrzuje to i nejnovější žebříček zaměřený na nejvýkonnější procesory podporující AI od benchmarkingové platformy Master Lu z Číny. Ve zveřejněném seznamu jsou obsaženi všichni známí dodavatelé, i když značnou převahu lze zpozorovat u americké společnosti Qualcomm, o jejíž hardwarová řešení je největší poptávka v dlouhodobém horizontu.

Ostatní v ústraní

V první polovině tohoto roku dosáhl na první příčku procesor Snapdragon 855 od Qualcommu, který byl nasazen například do jedné z verzí Galaxy S10 Plus od Samsungu. Druhé místo zaujímá čipová sada A12 od Applu vyrobená firmou TSMC a dostupný třeba v modelu XS Max.

Třetí pozici si až překvapivě vydobyla společnost MediaTek s čipem Helio P90. Ten využilo Oppo u modelu s názvem Reno Z nebo čínské Ulefone v modelu T3. Pověstná bedna tentokrát unikla procesoru HiSilicon Kirin 980 od Huaweie, kterému to nejvíce svědčilo ve vlastních řadách, a to konkrétně v modelu Mate 20 Pro.

Nakonec zbývající místa ve výčtu již zabírá vzpomínaná firma Qualcomm. Především můžeme zmínit Snapdragon 845, Snapdragon 710, Snapdragon 670 či Snapdragon 835.


Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim