reklama

Snapdragon 855 patří mezi nejlepší AI procesory

Snapdragon 855 patří mezi nejlepší AI procesory
2019-07-27T10:28:23+02:00
• 28. 7. 2019

Umělá inteligence v chytrých telefonech se stále více dostává do popředí a potvrzuje to i nejnovější žebříček zaměřený na nejvýkonnější procesory podporující AI od benchmarkingové platformy Master Lu z Číny. Ve zveřejněném seznamu jsou obsaženi všichni známí dodavatelé, i když značnou převahu lze zpozorovat u americké společnosti Qualcomm, o jejíž hardwarová řešení je největší poptávka v dlouhodobém horizontu.

Ostatní v ústraní

V první polovině tohoto roku dosáhl na první příčku procesor Snapdragon 855 od Qualcommu, který byl nasazen například do jedné z verzí Galaxy S10 Plus od Samsungu. Druhé místo zaujímá čipová sada A12 od Applu vyrobená firmou TSMC a dostupný třeba v modelu XS Max.

Třetí pozici si až překvapivě vydobyla společnost MediaTek s čipem Helio P90. Ten využilo Oppo u modelu s názvem Reno Z nebo čínské Ulefone v modelu T3. Pověstná bedna tentokrát unikla procesoru HiSilicon Kirin 980 od Huaweie, kterému to nejvíce svědčilo ve vlastních řadách, a to konkrétně v modelu Mate 20 Pro.

Nakonec zbývající místa ve výčtu již zabírá vzpomínaná firma Qualcomm. Především můžeme zmínit Snapdragon 845, Snapdragon 710, Snapdragon 670 či Snapdragon 835.


Zdroj: gizmochina.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat