reklama

Huawei chce omezit z├ívislost na extern├şch dodavatel├şch

Huawei chce omezit z├ívislost na extern├şch dodavatel├şch
2019-07-28T18:00:38+02:00
ÔÇó 28. 7. 2019

Huawei si v posledn├ş dob─Ť pro┼íel celkem v├í┼żn├Żmi komplikacemi, kter├ę byly spojeny se americk├Żm z├íkazem. Ten se vztahoval na pozastaven├ş obchodov├ín├ş s americk├Żmi firmami, ale i dal┼í├ş spole─Źnosti z jin├Żch zem├şch omezily spolupr├íci. A─Źkoliv m├í b├Żt z├íkaz omezen a Huawei se bude moci vr├ítit ke spolupr├íci, tak i p┼Öes to se chce z┼Öejm─Ť p┼Öipravit na dal┼í├ş podobn├ę komplikace.

Huawei a dodavatel├ę

Ve smartphonech Huawei najdeme procesory od t┼Ö├ş spole─Źnost├ş. Top modely maj├ş SoC Kirin, za kter├Żm stoj├ş pr├ív─Ť Huawei, ale v ni┼ż┼í├şch t┼Ö├şd├ích najdeme procesory Mediatek a Qualcomm. V druh├ę polovin─Ť minul├ęho roku bylo celkem 40 % mobil┼» vybaveno procesory Kirin. V prvn├ş polovin─Ť tohoto roku to bylo ji┼ż 45 % a dle informovan├Żch zdroj┼» se toto procento zv├Ż┼í├ş na 60 %.

D├í se p┼Öedpokl├ídat, ┼że tento trend pou┼ż├şv├ín├ş vlastn├şch procesor┼» poroste i v n├ísleduj├şc├ş dob─Ť. Huawei tedy chce omezit spolupr├íci s firmami jako Mediatek a Qualcomm, ale nebude to jednoduch├Ż ├║kol. V tuto chv├şli Huawei nem├í dostatek model┼» pro ni┼ż┼í├ş t┼Ö├şdy. Tak┼że se asi do─Źk├íme ozn├ímen├ş nov├Żch procesor┼», kter├ę budou cenov─Ť dostupn─Ťj┼í├ş.

Je zde je┼ít─Ť jedna komplikace, kter├ę bude muset Huawei ─Źelit. T├şm je samoz┼Öejm─Ť kapacita v├Żrobn├şch linek. V druh├ę polovin─Ť tohoto roku je pl├ínovan├ę dodat 150 milion┼» smartphon┼». Letos by se toto ─Ź├şslo mohlo pohybovat kolem 270 milion┼» mobil┼». Je tedy jasn├ę, ┼że bude muset tato spole─Źnost zv─Ťt┼íit kapacity v├Żroby, aby do┼ílo k maxim├íln├şmu pokryt├ş v┼íech mobil┼». Asi se jen tak nedo─Źk├íme situace, kdy by Huawei pou┼ż├şval jen sv├ę vlastn├ş produkty v t├ęto kategorii.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

P┼Öemysl Vacul├şk

Androi─Ć├ík, ┼í├ęfredaktor, tv┼»rce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Tak├ę milovn├şk adrenalinov├Żch sport┼», na kter├ę nem├í ─Źas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentov├ín├ş se mus├şte p┼Öihl├ísit

Tmav├Ż re┼żim