reklama

Nokia „daredevil“ bude Nokia 5.2, zamíří do vyšší třídy aktualizováno

Nokia „daredevil“ bude Nokia 5.2, zamíří do vyšší třídy [aktualizováno]
2019-07-08T10:29:22+02:00
• 8. 7. 2019
1

Aktualizováno 8. 7.

Před pár dny se objevily první fotografie chystané Nokie, která nese označení „daredevil“. Dle nových neoficiálních informací se bude jednat o Nokii 5.2. Současná generace byla představena v minulém roce společně s modely Nokia 2.1 a 3.1. Letos jsme se dočkali uvedení smartphonů Nokia 4.2, 3.2, 1 Plus, ale nástupce Nokie 5.1 se neobjevil. Zřejmě až nyní se dočkáme Nokie 5.2, která zamíří do vyšší třídy než současná generace.

Dle @nokia_anew má Nokia 5.2 nabídnout bonusovou funkci OZO Audio, díky čemuž bude možné zaznamenávat zvuk prostorově. Kromě toho se máme dočkat optiky ve spolupráci s firmou Zeiss a zobrazovacího panelu PureDisplay. Loňský model měl procesor od Mediateku, ale nadcházející novinka nabídne s největší pravděpodobností již Snapdragon. Možná se bude jednat o Snapdragon 660. Dále se spekuluje o 48MPx foťáku a baterii o kapacitě 3500 mAh. Pokud se informace potvrdí, zřejmě můžeme očekávat také nárůst ceny.

Původní článek 5. 7.

Společnost HMD Global zajisté pracuje na dalších novinkách v rámci svých smartphonů Nokia. Nyní se na světlo světa dostávají fotografie zařízení, které nese označení „daredevil“. Bohužel nemáme jakékoliv informace kolem specifikací smartphonu, takže je zatím těžké budoucí novinku zařadit do správné třídy. Předpokládáme, že Nokia „daredevil“ bude zástupcem střední třídy.

Nokia „daredevil“

K dispozici máme první fotografie, které poodhalují základní konstrukci. S největší pravděpodobností se jedná pouze o prototyp, jelikož na zadní straně chybí krycí sklo pro foťáky. Ty jsou zde tři, přičemž hlavní nabídne 48MPx senzor. Dále bude k dispozici širokoúhlý a třetí by zde měl být dopočtu, tedy pro zachycení hloubky na vytváření efektů typu bokeh (rozmazané pozadí za foceným objektem).

Přední strana ponese displej s výřezem, kde se nachází foťák. Novinka nebude mít čtečku otisků prstů v displeji, jelikož ji lze vidět na zadní straně pod kruhovým uspořádáním foťáků. Novinka bude disponovat konektorem pro sluchátka a také USB C pro nabíjení a přenos dat.

Zatím ani netušíme, jaké dostane jméno, ale kódové označení je „daredevil“. K představení by mohlo dojít v blízké době minimálně na asijském trhu a až po nějaké době i na globálním, byť třeba s jiným názvem. Nyní si tedy musíme počkat na další informace.

Zdroje: xda-developers.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Mě zajímá jediné. Vejde se pod max. 150mm délky ??

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim