reklama

Apple vydal revidovanou třetí beta verzi iOS 13

Apple vydal revidovanou třetí beta verzi iOS 13
2019-07-09T15:00:58+01:00
• 9. 7. 2019

Společnost Apple právě nyní zveřejnila, vedle druhé veřejné beta verze iOS 13 a iPadOS, také revidovanou třetí betu nových operačních systémů pro vývojáře. 

iOS 13 a revidovaná verze

Hlavní důvod pro vydání revidované verze zatím není vůbec jasný. Zajímavostí ovšem je, že třetí vývojářská beta verze nebyla k dispozici pro iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Nově zveřejněná aktualizace nese označení 17A5522g a jedná se o velmi malý instalační balíček. Na druhou stranu jej dokázal Apple konečně dodat na všechna podporovaná zařízení, včetně iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus. Registrovaní vývojáři si pochopitelně novou aktualizaci mohou stáhnout prostřednictvím webových stránek určených pro vývojáře. 

iOS 13 beta 2 přináší hned několik novinek

Největší novinkou iOS 13 beta 2 je podpora SMB serverů, která se objevila v aplikaci Files. Pomocí této novinky můžete své zařízení jednoduše připojit k domácímu NAS, přičemž kompletní obsah uvidíte v jedné aplikaci. Nutno podotknout, že Apple přidal i podporu APFS Files, jenž potěší nejednoho jablečného fanouška. K dispozici je ale také lehce upravená funkce Čas u obrazovky – nově se Klidový režim synchronizuje i s chytrými hodinkami Apple Watch. 

To ale není vše. Změn se dočkal i nativní prohlížeč Safari, který nově nabízí funkce typu „Sdílet jako PDF“ či dokonce „Sdílet jako webový archiv“. Je naprosto skvělé, že Apple již do druhé beta verze svého operačního systému přidává tolik změn. Osobně se těším, co přinese další beta. 

iOS 13 beta 3 a iPadOS beta 3 přináší drobnější změny

Co se týká těchto nových beta verzích, tak ty přichází s jediným posláním – opravit chyby, které byly nalezeny v předchozím vydání, tj. druhé beta verzi. V současné chvíli nemáme informace o tom, že by Apple do instalačních balíčků implementoval nějaké výrazné změny. 

Jednou ze změn v rámci iOS 13 beta 3 je nová vyskakovací obrazovka Secure Recordings v aplikaci Home. Stejnojmenná aplikace nyní disponuje i odlišným přechodem. Další novou funkcí je FaceTime Attention Correction, která by měla být k dispozici pouze pro iPhone XS a XS Max. A poslední novinkou pak je aktualizovaný obrázek pro Apple Arcade. 

iPadOS už je o poznání zajímavější. K dispozici je nová animace pro funkci Split View (rozdělení obrazovky, tj. dvě spuštěné aplikace najednou). Další novinka se pak nachází v kartě Arkády v App Storu, která nyní zobrazuje více informací.

Zdroj: macrumors.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat