reklama

Apple řeší obchodní válku mezi Japonskem a Jižní Koreou

Apple řeší obchodní válku mezi Japonskem a Jižní Koreou
2019-07-24T18:00:00+01:00
• 24. 7. 2019
1

Obchodní válka mezi Japonskem a Jižní Koreou by mohla být negativní dopad na tamní výrobce. To by ale mohla být zajímavá příležitost pro čínského výrobce BOE Technology, který by se mohl stát poměrně silným uchazečem pro výrobu OLED panelů společnosti Apple, tedy alespoň tak to uvedl zahraniční server DigiTimes. 

V oblasti výroby OLED panelů je nesporným lídrem samozřejmě stále jihokorejský Samsung, který je aktuálně i výhradním dodavatelem těchto displejů pro iPhone X, iPhone XS a iPhone XS Max. Obchodní válka by však mohla monopolní postavení razantně snížit. 

Apple pravděpodobně „odřízne“ Samsung

Apple údajně usiluje o co nejširší diverzifikaci svého dodavatelského řetězce. Často má dokonce na jednu součástku dva dodavatele. Bohužel pro společnost s logem nakousnutého jablka nemá v oblasti OLED panelů příliš alternativ, čímž se musí spoléhat na Samsung. 

Apple se mohl například začít spoléhat na LG, ovšem to mělo na začátku tohoto roku určité výrobní problémy, a tak LG muselo dočasně zastavit jednu ze svých výrobních linek. Na druhou stranu, Apple si již spolupráci s LG vyzkoušel, a to u Apple Watch, kde je výrobce hlavním dodavatelem. Dle dostupných informací je však jen otázkou času, kdy se LG stane minimálně druhým dodavatelem OLED displejů pro iPhone. 

Problém ale je, že Apple chtěl mít v záloze více dodavatelů, tedy Samsung, LG a BOE. V ideálním světě by pak Samsung „odřízl“ úplně. Nyní to tedy vypadá, že se Apple začne spoléhat na LG a BOE. Uvidíme, jak celá situace dopadne. Podle posledních aktualizací Apple odcestoval do Jižní Koreje, kde zjišťoval možný dopad obchodní války mezi Japonskem. Techničtí giganti jsou údajně ozvláště znepokojeni možným dopadem na produkci společnosti Samsung. 

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Martin Jeřábek

24. 7. 2019, 19:07

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim