Apple řeší obchodní válku mezi Japonskem a Jižní Koreou

Apple řeší obchodní válku mezi Japonskem a Jižní Koreou
2019-07-24T18:00:00+02:00
• 24. 7. 2019
1

Obchodní válka mezi Japonskem a Jižní Koreou by mohla být negativní dopad na tamní výrobce. To by ale mohla být zajímavá příležitost pro čínského výrobce BOE Technology, který by se mohl stát poměrně silným uchazečem pro výrobu OLED panelů společnosti Apple, tedy alespoň tak to uvedl zahraniční server DigiTimes. 

V oblasti výroby OLED panelů je nesporným lídrem samozřejmě stále jihokorejský Samsung, který je aktuálně i výhradním dodavatelem těchto displejů pro iPhone X, iPhone XS a iPhone XS Max. Obchodní válka by však mohla monopolní postavení razantně snížit. 

Apple pravděpodobně „odřízne“ Samsung

Apple údajně usiluje o co nejširší diverzifikaci svého dodavatelského řetězce. Často má dokonce na jednu součástku dva dodavatele. Bohužel pro společnost s logem nakousnutého jablka nemá v oblasti OLED panelů příliš alternativ, čímž se musí spoléhat na Samsung. 

Apple se mohl například začít spoléhat na LG, ovšem to mělo na začátku tohoto roku určité výrobní problémy, a tak LG muselo dočasně zastavit jednu ze svých výrobních linek. Na druhou stranu, Apple si již spolupráci s LG vyzkoušel, a to u Apple Watch, kde je výrobce hlavním dodavatelem. Dle dostupných informací je však jen otázkou času, kdy se LG stane minimálně druhým dodavatelem OLED displejů pro iPhone. 

Problém ale je, že Apple chtěl mít v záloze více dodavatelů, tedy Samsung, LG a BOE. V ideálním světě by pak Samsung „odřízl“ úplně. Nyní to tedy vypadá, že se Apple začne spoléhat na LG a BOE. Uvidíme, jak celá situace dopadne. Podle posledních aktualizací Apple odcestoval do Jižní Koreje, kde zjišťoval možný dopad obchodní války mezi Japonskem. Techničtí giganti jsou údajně ozvláště znepokojeni možným dopadem na produkci společnosti Samsung. 

Zdroj: macrumors.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Martin Jeřábek

VIP 24. 7. 2019, 19:07

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat