AirPower se vrátí, Apple údajně pokračuje ve vývoji bezdrátové podložky

AirPower se vrátí, Apple údajně pokračuje ve vývoji bezdrátové podložky
2019-07-07T15:00:37+02:00
• 7. 7. 2019

Zdroj: Apple

Na podzim roku 2017 jsme se dočkali prvních telefonů iPhone s podporou bezdrátového nabíjení a spolu s touto událostí byla představena také bezdrátová nabíječka AirPower. Zatímco kryt pro AirPods s bezdrátovým nabíjením byl nedávno uveden na trh, AirPower po dlouhém mlčení potkal opačný osud a Apple tuto podložku odpískal.

AirPower nesplňoval vysoké standardy

Hlavní příčinou bylo nedosažení vysokých standardů společnosti a tím pádem nutnosti projekt ukončit. Podrobnější informace již nejsou k dispozici, ale údajně největším problémem bylo přehřívání AirPower a nabíjených zařízení. Apple zkrátka narazil na hranice fyziky, kdy plánoval do nabíječky umístit mnoho nabíjecích cívek umístěných blízko sebe.

AirPower by se jen přeci mohl dostat na trh

Nyní se ale zdá, že se Apple vrací zpátky k výrobním strojům, neboť si nechal podat ochrannou známku naznačující příchod AirPower. Patent byl podán 30. června 2019 u WIPO (World Intellectual Property Organization), což značí, že by americká společnost skutečně mohla pracovat na další nebo stejné nabíjecí podložce. 

Pokračování ve vývoji by mohlo dávat velkou naději zákazníkům, kteří se na AirPower opravdu těšili. Navíc Apple nikdy v minulosti neprohlásil, že by se o nabíjecí podložku již nikdy v budoucnu nezajímal. Pouze prohlásil, že AirPower nesplňoval vysoké standardy společnosti Apple. Vypadá to tedy, že cupertinská společnost celý projekt restartoval.

Zdroj: mysmartprice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat