reklama

Skype získává sdílení obrazovky na Androidu a iOS aktualizováno

Skype získává sdílení obrazovky na Androidu a iOS [aktualizováno]
2019-06-05T15:30:20+02:00
• 5. 6. 2019

Aktualizováno 5. 6.

V dubnu jsme vás informovali, že aplikace Skype pro Android a iOS testuje možnost sdílení obrazovky. Nyní společnost Microsoft ohlásila dostupnost funkce pro zmíněné platformy.

V novém menu (tři tečky) se nyní ukrývá nová funkce a další nastavení. Stači v menu kliknout na Sdílení obrazovky a následně na vysílání. Díky tomu bude moci druhá strana vidět dění na vašem zařízení. Novinka se zejména hodí i těm, co potřebují pomoci s nastavením mobilního telefonu, ale najdou se další scénáře využití. V novém menu se mimo jiné nabízí další funkce jako nahrávání obrazovky.

logo-app Skype for iPhone Developer Zdarma iOS

logo-app Skype Skype Zdarma ANDROID

Původní článek 14. 4.

Možná jste se již dostali do situace, kdy vás známý žádal o pomoc ve spojení s nastavením mobilního telefonu nebo vyřešením nějakého problému. Nejjednodušší cesta zatím byla skrze přeposílání snímků obrazovky, ale to vyžadovalo mnoho úkonů. Samozřejmě se zde nabízí i aplikace specializující se na tuto problematiku, ale nastavení takového softwaru je pro amatéry taktéž náročné. Nyní asi nabídne elegantní řešení Microsoft u své služby Skype.

Skype a sdĂ­lenĂ­ obrazovky

Skype je stále populární službou, byť konkurence je mnohdy dravější a rozhodně rozšířenější. I tak Microsoft pracuje na nových funkcích a jednou z nich bude sdílení obrazovky během hovoru. Novinka se zatím testuje a není rozšířená na všechny platformy, ale Microsoft uvádí, že funkce jako taková bude dostupná pro Android a iOS.

Obrovskou výhodou bude možnost sdílení i na další platformy. Skype tak jako mezi prvními v oblasti komunikačních nástrojů nabídne možnost sdílení obrazovky. Nejenže tato novinka se dá využít mezi přáteli nebo rodinou, ale najde si své využití i u firemní komunikace.

V tuto chvíli běžná verze ještě nenabízí tuto funkci. Pokud si ji chcete vyzkoušet, musíte se zapojit do testování nebo si stáhnout APK balíček beta verze aplikace pro Android.

Zdroje: androidpolice.com, cultofmac.com, xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim