reklama

Samsung je třetí v počtu AI patentů

Samsung je třetí v počtu AI patentů
2019-06-12T13:59:34+02:00
• 12. 6. 2019

3d rendering humanoid robot with ai text in ciucuit pattern

Analytická společnost IPlytics původem z Německa se zaměřila na počet vlastněných patentů mezi jednotlivými firmami a vydaná tisková zpráva odhaluje velmi zajímavé výsledky, ve kterých dokonce vyniká i jeden mobilní gigant. Jihokorejský Samsung ročně vynakládá velké množství finančních prostředků do umělé inteligence, což jim přineslo nyní umístění v první trojici a také slibný základ do budoucnosti.

100 tisíc v dohlednu

Za uplynulý rok 2018 bylo dohromady zaregistrováno 78 085 patentů, přičemž v meziročním srovnání došlo k navýšení o 16 906 patentů. Ke všemu jenom za letošní leden evidují 9 085 patentů, což znamená, že při stejném tempu i s možným kolísáním mohou klidně překročit magickou hranici 100 tisíc patentů. V celkovém žebříčku si první místo drží společnost Microsoft s vlastněnými 18 365 patenty.

Druhá pozice patří IBM s 15 046 patenty a třetí místo zaujímá Samsung, kterému je doposud připsáno 11 243 patentů. To ovšem nezajišťuje žádnou jistotu, když pohlédnou na minimální rozdíly mezi čtvrtou (- 1 065) nebo pátou příčkou (- 1 707). Koneckonců maximální počet AI patentů ještě nezaručuje úspěch u konečných spotřebitelů, protože firmy teprve budou muset najít způsob, jak je maximálně využít v praxi.

Zdroj: sammobile.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat