reklama

Obchod Play – 238 aplikací obsahovalo adware BeiTaAd

Obchod Play – 238 aplikací obsahovalo adware BeiTaAd
2019-06-05T06:44:37+02:00
• 5. 6. 2019
1

Máme zde další kauzu kolem nebezpečných aplikací pro Android. Tentokrát se podařilo bezpečnostní firmě Lookout objevit 238 nebezpečných aplikací, které obsahovaly adware BeiTaAd. Všechny aplikace pocházejí od čínské společnosti CooTek.

440 milionů instalací

V podstatě všechny aplikace od CooTek obsahovaly adware BeiTaAd, jehož cílem bylo podstrčit reklamu v jakékoliv podobě. Nejenže se zobrazovala na uzamčené obrazovce, ale dokonce, aspoň dle některých uživatelů, se přehrála reklama i během hovoru a to přímo do sluchátka. Jedná se o velmi agresivní adware BeiTaAd.

Do aplikací byl umístěn jako plugin a mohlo by se zdát, že byla jen kompromitována infrastruktura vývojářského studia, ale bylo objeveno, že vývojáři používali nejrůznější techniky, aby nebylo objeveno, že jejich aplikace obsahují adware BeiTaAd.

Ten navíc měl zpoždění po nainstalování infikované aplikace. V podstatě začal působit do 14 dnů. Aplikace obsahující tento adware dosáhly na 440 milionů instalací. Google již zareagoval na situaci a všechny aplikace byly odstraněny.

Web ArsTechnica ale podotýká, že zatím to nevypadá, že by Google nějak potrestal společnost CooTek, ale to se může ještě změnit. Kompletní seznam postihnutých aplikací naleznete v oficiálním příspěvku na stránkách Lookout. Mezi ty populárnější například patří aplikace TouchPal Keyboard.

Zdroj: arstechnica.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Tadeáš Pospíšil (Britanian man)

6. 6. 2019, 6:54
Android aplikace

Zajímavé
Tenhle rok už asi 40 podobný případ, a mně se NIC podobného nestalo
Asi nejsem BFU(běžný Franta uživatel) [existuje i horší vysvětlení, ale to bych asi dostal ban;)]

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim