reklama

Novinky v iOS 13 – ochrana vaší polohy, podpora nových standardů

Novinky v iOS 13 – ochrana vaší polohy, podpora nových standardů
2019-06-13T19:42:30+01:00
• 13. 6. 2019

Dnes se podíváme na další novinky v připravovaném systému iOS s číslovkou 13. Nové funkce jsou stále objevovány a další budou přibývat v následujících vydání nových betaverzí. Finální verze se přitom dočkáme v září.

Ochrana před sledování vaší polohy

Apple si vcelku zakládá na ochraně soukromí, a tak je nová funkce více než vítaná. Pokud bude nějaká aplikace využívat a sledovat vaši polohu na pozadí, přijde vám notifikace, ve které budou přímo zobrazena data polohy, která aplikace zaznamenala. Tento dialog je vidět na obrázku níže. Po jeho zobrazení můžete aplikaci rovnou omezit sledování na „pouze při používání aplikace“.

Povolit přístup k poloze jen jednou

Novou možností při zobrazení výzvy pro povolení přístupu k poloze je také „Povolit jednou“. Tím povolíte v tuto chvíli aplikaci přístup k vaší lokalitě, přičemž při dalším spuštění budete opět tázáni stejným dialogem.

Mazání stažených aplikací v AppStore

Dosud nebylo možné mazat vaše stažené aplikace přímo v obchodě s aplikacemi. Příjemný nový detail toto umožní přímo v seznamu aktualizací. Stačí provést tažení vlevo na aplikace a zobrazí se možnost pro smazání.

Podpora nahrávání z více foťáků najednou

Od nové verze iOS 13 bude možné využívat dva fotoaparáty najednou. To znamená, že budete například moci nahrávat video z předního a zadního fotoaparátu zároveň. Využít půjde ale i oba zadní fotoaparáty na zádech najednou nebo třeba zadní telekameru a přední truudepth snímač. Kombinací je zkrátka dostatek, přičemž lze maximálně používat dvě najednou. Bohužel je tato nová funkce limitována na nejnovější iPhony a to modely XS, XS Max, XR a iPad Pro.

 

Podpora WPA3 a Dolby Atmos

Pro bezpečnější připojení k WiFi sítím bude podporován standard WPA3. Ten sice zatím mnoho modemů nepodporuje, přesto tato podpora může nástup nového standardu urychlit. Zároveň přichází nativní podpora obsahu Dolby Atmos, Dolby Digital a Dolby Digital Plus.

Zdroje: ubergizmo.com, 9to5mac.com, 9to5mac.com, thenextweb.com, apple.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim