reklama

Jony Ive odchází z Applu a zakládá vlastní společnost

Jony Ive odchází z Applu a zakládá vlastní společnost
2019-06-28T06:42:53+02:00
• 28. 6. 2019
1

Jony Ive, celým jménem Sir Jonathan Paul Ive, je v současnosti asi nejviditelnější osobou společnosti Apple. Nejenže stojí za designem nejslavnějších produktů, ale jeho hlas jste mohli slyšet v produktových videích po dlouhou řadu let.

LoveFrom

Jony Ive v rozhovoru The Financial Times sdělil, že odchází ze společnosti po 27 letech. Oficiální datum nebylo sděleno, ale mělo by se tak stát koncem tohoto roku. Jeho místo převezmou pánové Evans Hankey a Alan Dye.

Mohli bychom si myslet, že tímto končí jedna velmi úspěšná etapa, ale ve skutečnosti Jony Ive bude nadále spolupracovat s Applem, což potvrzuje i Tim Cook. Sice Jony již nepovede designový tým, tak stále bude probíhat spolupráce, takže je možné, že ho ještě uvidíme nebo uslyšíme v některých videích.

Co se týče jeho následné profesionální dráhy, Jony prozradil, že zakládá společnost LoveFrom. Právě tato firma asi bude mít hned jako první klienta samotný Apple. Dle vyjádření se plánuje dlouholetá spolupráce s Applem, nebo minimálně je takový plán.

Nyní je otázka, jak moc se projeví tato změna na designu produktů společnosti Apple. S největší pravděpodobností si ničeho nevšimneme několik let, ale rozhodně se dají očekávat nějaké změny.

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Klasický Mac byl nádhernej kousek. „Popelníček“ by se dal taky přežít, ale to „struhadlo na eidam“ za cenu miliónu korun buď předběhlo dobu ;), nebo je to designerskej úlet. Takže, s tím odchodem to může být možná i jinak (jen spekulace) ?!

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim