reklama

Google Pay v Česku, přidává se Creditas aktualizováno

Google Pay v Česku, přidává se Creditas [aktualizováno]
2019-06-01T06:30:37+02:00
• 1. 6. 2019
5

Aktualizováno 31. 6.

V tomto týdnu jsme se dočkali dalšího rozšíření služby Google Pay pro placení skrze mobilní telefony. Nováčkem je banka Creditas, která službu spustila 21. května.

„V mobilním bankovnictví vidíme budoucnost. Právě platby mobilem můžou zanedlouho nahradit hotovost i plastové platební karty. Placení mobilním telefonem je jednoduché, bezpečné, a hlavně pohodlné,“ říká člen představenstva Banky CREDITAS Kamil Rataj.

Nebude se jednat o jedinou novinku v tomto roce. Banka plánuje spuštění také Garmin Pay, přičemž se počítá také s Apple Pay.

„Pro klienty Banky CREDITAS připravujeme placení i přes další platformy. Během července plánujeme spustit podporu Garmin Pay a na podzim bychom rádi nabídli placení pomocí Apple Pay,“ dodává Kamil Rataj.

Aktualizováno 2. 4.

Dnes jsme se dočkali dalšího rozšíření v rámci podpory platební služby Google Pay. Nově se přidává Fio banka. Kromě placení u obchodníků vyzdvihují také možnost výběru v bankomatech. Majitelé mobilních telefonů s operačním systémem Android s verzí 5.0 a vyšší a vybaveným technologií NFC mohou využívat novou službu zcela zdarma, přičemž lze platit s Google Pay i na internetu.

„Placení mobilním telefonem představuje rychlý a moderní způsob placení, který v budoucnu může částečně nahradit i klasickou plastovou platební kartu. Vnímali jsme velký zájem o tuto službu, jsme proto rádi, že ji našim klientům můžeme také nabídnout, “ představuje možnost přidání Fio karet do aplikace Google Pay obchodní ředitel Jan Bláha.

Aktualizováno 29. 1.

Po více než roce od spuštění Google Pay v České republice jsme se dočkali rozšíření o další subjekt. Konkrétně klienti banky Equa Bank mohou od dnešního dne používat tuto službu pro placení v obchodech skrze mobilní telefon s Androidem. Přidání karet již funguje, jak píší někteří uživatelé na Facebooku, přičemž sama banka potvrzuje funkčnost od 10:00.

Aktualizováno 20. 2.

České zastoupení společnosti Google nám nyní sdělilo, že právě dnes startuje postupná změna Android Pay na Google Pay v České republice. Postupem času byste měli vidět ve svém zařízení změnu loga a dalších prvků. Pakliže už nyní platíte s Android Pay, ani si možná nevšimnete, že došlo k přejmenování na Google Pay.

Odkaz na animaci

Aktualizováno 12. 1.

Před pár dny Google oznámil, že sloučí své dvě platební služby pod jednu značku Google Pay. Zároveň uvedl, že bychom mohli tuto změnu zaznamenat na svých zařízeních v horizontu týdnů, ale nakonec si zřejmě trochu pospíšil. Pakliže jste zapojeni do beta programu Google Play Služeb, dostali jste aktualizaci, která mění název služby uvedení při placení mobilem.

Jedná se jen o předzvěst dalších změn. Samotná aplikace Android Pay ještě nedostala aktualizaci, proto si ponechává svůj název. Nyní tedy na některých zařízeních mohou být dva různé názvy jedné služby.

Původní článek 8. 1.

Teprve nedávno jsme se dočkali oficiálního spuštění služby Android Pay v České republice. Mohli jsme se divit, proč Google u nás více nepropaguje tuto službu, ale nyní to dává smysl. Android Pay totiž tak trochu končí. Konkrétně dochází ke sloučení s Google Wallet.

Android Pay oficiálně v České republice

Android Pay můžeme využívat u běžného placení v obchodech, přičemž Google Wallet je pro placení na webu. Google se rozhodl obě služby sloužit pod jednu značku, která se bude jednoduše jmenovat Google Pay.

Díky této změně bude moci vyhledávací gigant propagovat jednu službu, kterou najdeme v kamenných obchodech, na internetu a třeba v Obchodě Play. Zatím tedy uvidíte služby ještě pod svými původními názvy, ale během několika týdnů dojde k sjednocení. Lze tedy očekávat přejmenování aplikace Android Pay.

Zdroje: androidcentral.com, 9to5google.com, fio.cz

reklama
reklama
reklama
Samsung Galaxy Note10

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jiří Bouda

1. 6. 2019, 15:18
Android aplikace

Bohuzel platba mobilem nefunguje vsude spolehlive. Nejvic problemu jsem mel v bauhausu a unihoby. Coz je skoda uz jsem si od penezenky dost odvykl.

Marek Dostál

1. 6. 2019, 12:11

a Air Bank stále nic :(

Přemysl Vaculík

1. 6. 2019, 19:01

A nevypadá to nadějně.

LubosKlicpouch

3. 4. 2019, 5:20

Nevím jak s jinými bankami. Fio mi lze přidat pouze v NEgapps účtu.

Trošku nefér vůči partnerům – bankám. Ty natiskly letátky, změnily VOP, všude propagují Android Pay. Ale jinak proč ne, pokud to nebude mít vliv na funkci, rostlináře taky, tak to nevadí.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim