reklama

Google Dokumenty, Tabulky a Prezentace získávají nový design, asi se chystá tmavý režim aktualizováno

Google Dokumenty, Tabulky a Prezentace získávají nový design, asi se chystá tmavý režim [aktualizováno]
2019-06-20T18:25:47+02:00
• 20. 6. 2019

Aktualizováno 20. 6.

Včera jsme se dočkali aktualizace aplikace Google Dokumenty pro Android, která přinesla nový design. V podstatě jsme novinku označili jako přípravu na nasazení tmavého režimu. Dnes se podobné aktualizace dočkaly aplikace Tabulky a Prezentace. Vzhledem k tomu, že si Google začal pohrávat s tmavým režimem u Gmailu, tak tyto aplikace budou asi co nevidět následovat.

logo-app Tabulky Google Google Inc. Zdarma ANDROID logo-app Prezentace Google Google Inc. Zdarma ANDROID

Původní článek 19. 6.

Google je v poslední době aktivní u svých aplikací a aktualizuje jednu za druhou. V podstatě se dá odvodit jednoduchý scénář. První nějaká aplikace dostane kompletní nový design s dominancí bílé barvy a následně dojde k představení tmavého vzhledu. Nyní se něco podobného zřejmě děje u aplikace Dokumenty Google pro Android.

Dokumenty Google v bílém

Nová verze aplikace, která se začala objevovat některým uživatelům, ztrácí svou modrou barvu. Vše je nově kompletně bílé, což se dotklo i samotného menu. Zde již nenajdeme úvodní obrázek. Ten totiž pocházel z Google+. Vzhledem k tomu, že tato síť již není veřejná, nejsou k dispozici úvodní obrázky. Proto došlo ke změně. Kromě toho došlo na výměnu ikon.

Jak můžete vidět, tak došlo k přeskupení několika prvků, přičemž původní modrá barva je zde jen v decentních náznacích. Samotný editor neprošel mnoha změnami, byť nějaké úpravy se najdou. Aplikace tak dostává poměrně standardní design, který jsme mohli pozorovat u jiných aplikací.

Nyní lze očekávat, že se v dohledné době dočkáme představení tmavého designu. Velkou otázkou je, jestli bude i samotný editor v tmavém provedení.

logo-app Dokumenty Google Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroje: androidpolice.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim