reklama

Pozor na CM Launcher 3D od Cheetah Mobile, data na serveru nejsou zabezpečená

Pozor na CM Launcher 3D od Cheetah Mobile, data na serveru nejsou zabezpečená
2019-05-23T19:58:54+02:00
• 23. 5. 2019
3

Operační systém dostávají poměrně hodně aktualizací, stejně jako některé nadstavby. Hlavním důvodem není jen přidávání nových funkcí, ale právě oprava problémů a hlavně bezpečnostních chyb. Mnohdy se jedná o takové skulinky, že je dosti nepravděpodobné, aby někdo mohl zneužít chybu například v systému. Bohužel ne všichni vývojáři myslím na každou drobnost. Nyní došlo k objevu, že CM Launcher 3D využívá nezabezpečený cloudový prostor.

CM Launcher 3D a nezabezpečená data

Vývojář Till Kottman se podíval na aplikaci CM Launcher 3D a došel k celkem zvláštnímu problému. Aplikace jako taková stahuje data z Amazon AWS, tedy cloudového prostoru. Konkrétně se jedná o šablony, ikony, tapety a další aplikace. To by ještě nebyl problém, ale samotné úložiště není zabezpečení a dokonce jej může kdokoliv modifikovat.

Není tak problém, aby někdo poupravil několik souborů a minimálně poškodil aplikaci CM Launcher 3D. Samozřejmě se nabízí také možnost úpravy souborů k propašování malwaru nebo spywaru. Rozhodně se jedná o riziko, navíc samotné cloudové úložiště používají další aplikace od stejného vývojářského studia. Tím je Cheetah Mobile, tedy známá firma, která má na svém kontě celkem dost problémů a dost často nedodržuje pravidla.

Můžeme tedy doporučit, abyste po nějakou dobu nepoužívali launcher CM Launcher 3D. Sice zatím nedošlo k ohrožení nebo zneužití chyby, ale když se o ní nyní ví, měli byste být opatrní. Případně přejděte na ověřenější launchery.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Martin Ma

26. 5. 2019, 0:34

Jo je to tak, ta firma je proflakla už dost a divím se Google že jim ne zablokoval už přístup na svůj obchod

JiriJandl

23. 5. 2019, 20:47

Cheetah! 😂
Můj oblíbený redaktore „Vaculíčku“, koukám, že tuhle firmu, „milujete“ asi jako já 😂
Průserů už měli dost.
Dodnes nepochopím lidi, kteří si instalují jejich čistič, dokonce „antivir“ 😱

Erik Bezeréti

VIP 24. 5. 2019, 6:44
Android aplikace

Souhlasím. Po všech těch problémech s bezpečností, co už měli, nechápu člověka, který si od nich něco dobrovolně nasadí do telefonu.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim