reklama

Kirin 985 nabídne podporu 5G sítí a ještě jednu vychytávku

Kirin 985 nabídne podporu 5G sítí a ještě jednu vychytávku
2019-05-03T12:08:08+02:00
• 3. 5. 2019

Zhruba před měsícem jsme se dozvěděli informaci, že nový model Huawei Mate 30 může být vůbec prvním telefonem na světě, jehož srdcem bude čipová sada postavená na EUV procesu. Nyní se ale na internetu objevila spekulace, že by toho měl model Mate 30 nabídnout mnohem více. 

Kirin 985 bude přímým konkurentem Applu

Výrobce čipů společnosti Huawei, HiSilicon, bude implementovat 5G modemy do všech svých čipů, což znamená, že budoucí vlajkové modely budou vybaveny podporou 5G sítí. Nově chystaný procesor bude vyroben metodou FC-Pop, neboli FlipChip Package-on-Package. Ta pak umožňuje vertikální umístění tranzistorů. V kombinaci s Extreme UltraViolet se mimo jiné hustota tranzistorů zvýší o 20 %. V praxi to bude znamenat, že se výkon čipové sady zvýší a spotřeba energie naopak sníží. 

Hromadná výroba bude údajně zahájena ve třetím čtvrtletí letošního roku, a to hlavně z důvodu, aby Huawei mohlo již v říjnu představit nové smartphony. Dle dalších informací se Huawei chystá stát přímým konkurentem Applu, respektive jeho procesoru Apple A13. 

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim