reklama

Huawei FreeLace sluchátka – zkušenosti

Huawei FreeLace sluchátka – zkušenosti
2019-05-17T12:44:27+02:00
• 17. 5. 2019
5

Letos v březnu jsme se kromě nové řady Huawei P30 dočkali představení také bezdrátových sluchátek Huawei FreeLace. Pojďme se podívat na první zkušenosti s tímto novým produktem.

Huawei P30 Pro – noční kouzelník [recenze]

Obsah balení

Balení jako takové působí vcelku luxusním dojmem. Sluchátka na test jsme dostali v líbivé barvě Amber Sunrise, což je taková oranžová. Uvnitř balení nalezneme jen nabíjecí kabel do USB, nezbytnou uživatelskou příručku a sadu dvou jiných velikostí špuntů (větší a menší než výchozí). Přijde mi škoda, že výrobce nedodává nějaké pouzdro na sluchátka, jelikož takto je musíte volně hodit do tašky.

Konstrukce

Jedná se o špuntová bezdrátová sluchátka. Bez drátů ale úplně nejsou. Oba špunty do uší jsou totiž propojeny kabelem, který si dáte kolem krku. U krku pak budete mít na obou stranách mírně tlustší konstrukci, kde se nachází ovládací prvky a baterie.

Samotný design sluchátek je podobný třeba sluchátkům BeatsX. Při pohledu z dálky vypadají opravdu velmi podobně. Konstrukce se ale přeci jen liší. FreeLace od Huawei lze „roztrhnout“. Uprostřed jednoho z konců kolem krku je totiž možné sluchátka rozpojit. Po rozpojení na vás vykoukne konektor USB-C, kterým sluchátka párujete a nabíjíte. Toto řešení si mi moc zamlouvá. Potěší také fakt, že k rozpojení je třeba vyvinout vcelku sílu a tak rozhodně nedojde k rozpojení omylem.

Jednoduché párování

U párování se ještě na chvíli zastavíme. Pokud máte totiž Huawei telefon s nadstavbou verze EMUI 9.1, lze sluchátka během okamžiku spárovat přes funkci HiPair. To funguje tak, že konektor USB-C zasunete do telefonu a poté jen kliknete na tlačítko spárovat.

Bohužel, jak jsem již zmínil, je tato funkcionalita dostupná jen pro zmíněnou nejnovější verzi nadstavby EMUI 9.1, kterou má zatím pouze Huawei P30 série (tedy tři telefony). Jinak párování probíhá jako u klasických Bluetooth sluchátek a je též bez problémů.

Výhodou konektoru USB-C je také možnost kdykoliv sluchátka nabít přímo z vašeho telefonu s USB-C konektoru. Výrobce zde slibuje možnost rychle dobít baterii za 5 minut na čtyřhodinový poslech hudby. Nabíjet můžete pomocí kabelu v balení i přes USB adaptér.

Oproti zmíněným sluchátkům BeatsX jsou na Huawei FreeLace tlačítka pro ovládání hlasitosti umístěna rovnou na hliníkovém konci náramku kolem krku. To není tak pohodlné, jelikož tlačítka jsou hůře dostupná přímo na krku.

Poslouchání hudby

Sluchátka mi bohužel nedrží v uších. Při chůzi mi po chvilce vždy vypadnou. Při běhu ještě rychleji. A bohužel nepomůže ani změna špuntu na jinou dodávanou velikost. Někomu zkrátka do uší nedrží třeba AirPods (které mně naopak perfektně sedí), někomu zase některá špuntová sluchátka. Doporučuji tak před koupí toto brát v potaz.

Chybí mi automatické pozastavení hudby při vyndání aspoň jednoho ze sluchátek z uší. To ale v podstatě nahrazuje při vyndání obou sluchátek fakt, že se magneticky oba konce spojí. V tu chvíli dojde k odpojení sluchátek od telefonu pro úsporu baterie. V okamžiku rozpojení se zase sluchátka připojí.

Zvukový výstup je z prvních dojmů velmi slušný, basy vcelku výrazné a výšky čisté. Upozorňuji však, že nejsem žádný audiofil. Při velmi vysoké hlasitosti (kterou využijete třeba v metru) mi sluchátka ale přijdou trochu „vyřvaná“. To je ale jen opravdu malý mínus většiny levnějších sluchátek.

Shrnutí

Jelikož sluchátka v mých uších zkrátka nedrží, přinášíme vám alespoň první dojmy. Podrobnější testování zkrátka není možné. Pokud máte rádi špunty a drží vám v uších, budete mít jistě odlišnou zkušenost. Huawei FreeLace jsou ideálním doplňkem k novému Huawei P30 Pro, kde nabízí jednoduché párování skrz HiPair. Pokud máte ještě telefon s USB-C, budou vám pravděpodobně FreeLace také dobře sloužit. V případě telefonu bez tohoto konektoru ale ztratíte výhody a poohlédnul bych se po jiném modelu. Cena se pak pohybuje kolem 2 tisíc korun, což mi přijde jako férová cenovka.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Tomáš Vejmělek

17. 5. 2019, 16:24

no materiál tech spuntu je docela kluzky a proto se nedivím, že vypadavaji. ja vždy vyměním za špunty z pametove peny a ty jen tak nevypadnou. JInak si moc nemyslím, že cena 2000 je ferova, spis si myslím, že to je za tento druh sluchatek docela palka. Asi jediny opravdovy plus je ten nabijeci konektor, ale tim to asi tak konci. Myslím, že za tu cenu se nabizí lepší volby z činských eshopu a nebo sahnout po osvedcenych znackach jako Sony a podobne

SticklerStickleru

17. 5. 2019, 14:15

A kde to koupím? :D
Už se to dá někde koupit? :0

Přemysl Vaculík

VIP 17. 5. 2019, 15:37

Stačí dát do Googlu, hned pár obchodů mi tam vyskočilo.

SticklerStickleru

17. 5. 2019, 16:05

No taky jsem to zjistil po napsani tohoto komentu :D treba jeden nejmenovany cesky shop z mobilama…. :¨)

Přemysl Vaculík

VIP 17. 5. 2019, 16:25

Napsal bych jaký, ale ještě by mě někdo obvinil, že jsem poslal neoznačený sponzorovaný/placený komentář. :D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim