reklama

Druhé vydání Startup Weekendu v Olomouci, tentokrát se zaměřením na ženy

Druhé vydání Startup Weekendu v Olomouci, tentokrát se zaměřením na ženy
2019-05-07T14:59:32+01:00
• 7. 5. 2019

Loňské, první, vydání Techstars Startup Weekendu v Olomouci mělo seznámit širší veřejnost s technologickým prostředím. To letošní se zaměřuje na ženy jako zakladatelky podniků. Prostor k realizaci podnikatelských záměrů „nanečisto” dostanou o víkendu 17. – 19. května v coworkingovém centru Vault 42.

Startup Weekend

Nápad zaměřit se na talentované ženy vznikl při setkání lokální skupiny #HolkyZmarketingu. Během meetingu opakovaně zaznělo, že v mimopražských regionech chybí příležitosti se profesně vzdělávat nebo zažívat nové podněty. „Dalším krokem tedy bylo spojit se s organizátory olomouckého Startup Weekendu a přípravy mohly začít, komentuje průběh spoluorganizátorka Alžběta Smejkalová.

V regionech se ženy často potýkají s neadekvátně ohodnocenou prací, neodborně definovanou pracovní náplní nebo kombinací několika pracovních pozic v jedné. Znalosti a kompetence zaměstnankyň často převyšují požadavky zaměstnavatele a z toho může plynout jejich frustrace. Jen málokterou však napadne, že cestou z této situace může být založení vlastního podniku. „Na to klademe v rámci příprav Startup Weekendu důraz – dát účastnicím možnost vyzkoušet si přípravu vlastního business plánu, designování a testování služeb nebo produktů, seznámit se s možnostmi financování projektu. V neposlední řadě dostanou zpětnou vazbu od mentorů a poroty,” nastiňuje přípravy a průběh akce Ondřej Čejka, organizátor.

Pořadatelé cílí hlavně na kreativní ženy, účast mužů na akci ale nevylučují. „Rádi bychom měli poměr účastnic a účastníků 70:30, rozhodně ale nechceme vytvářet dva tábory, naopak. Nicméně bychom chtěly ‚holky‘ popíchnout k větší aktivitě,” dodává Smejkalová.

Startup Weekend začíná v pátek večer diskusí nad nápady a výběrem těch nejzajímavějších z nich. Následně se sestaví se týmy, které se během soboty a neděle budou věnovat designování produktů nebo služeb odpovídajících na určité problémy. Podporou jsou účastníkům po celou dobu mentoři, kteří jim bezprostředně poskytují zpětnou vazbu na to, co vytvářejí. Součástí programu jsou i motivační přednášky, obsahem bude např. pitching a možnosti financování vznikajícího podniku nebo propagace a PR. Akce končí prezentací všech projektů a oceněním 3 nejlepších z nich.

Mezi potvrzenými mentory jsou např. Eva Knirschová – CEO festivalu Reshoper, designér Martin Andrle, Jan Dobrovský – marketingový manager HBO Europe nebo Jana Hodboďová, která může poradit s výběrem a přípravou business modelu.

Do Startup Weekendu se může zapojit každý, kdo má jen chuť zapojit se do kreativního procesu. Účastníci nemusí nutně přijít s vlastním nápadem. Startup Weekend dává příležitost i těm, kdo chtějí rozvinout některé ze svých dovedností, které třeba běžně v práci nepoužívají nebo chtějí otestovat své vlastní limity.

Startup Weekend je příležitost vydat ze sebe během 54 hodin to nejlepší, naučit se novým věcem, získat nové poznatky a seznámit se s novými, kreativními lidmi.

Co je to Startup Weekend

Vedle klasických inkubátorů a coworkingových center je Startup Weekend jednou z příležitostí na rozjezd technologické novinky. Organizace funguje jako platforma na globální úrovni a její výhodou je nejen propojení s dalšími událostmi napříč světem, ale zejména mezinárodní účast a k tomu profesionální mentoři z Česka, ale i zahraničí. Cílem je na začátku přijít s nápadem, mezi kterými sami účastníci vyberou ty nejlepší a nejzajímavější. Na nich se pak během víkendu pracuje. Snahou je vypracovat základ webu či funkční aplikace.

Více informací o akci na: http://bit.ly/TSWOlomouc

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Redakce

Dotekománie vás provede světem mobilních zařízení a technologií. Čtěte, ptejte se, komentujte.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat