reklama

Z Applu odchází důležití designéři

Z Applu odchází důležití designéři
2019-05-01T16:39:58+02:00
• 1. 5. 2019
1

Zahraniční server The Wall Street Journal informoval o tom, že se v designerovém týmu společnosti Apple dějí velké změny. Podle informací z týmu odchází hned několik velmi důležitých a zkušených lidí, přičemž jich mělo odejít hned 20. 

Apple zažívá citelnou ztrátu

Celý tým vedl samozřejmě velmi talentovaný a zkušený Jony Ive. Například takový Rico Zorkendorfer či Daniele De luliis pracovali pro jablečnou společnost déle než 35 let – a to už je velmi dlouhá část života. A právě tito zaměstnanci se rozhodli Apple opustit. V příštích měsících tým opustí také Julian Hönig, který ve společnosti vykonává svou činnost přes deset let. 

Hlavním důvodem, proč se Zorkendorfer rozhodl tým opustit, je, že chce více trávit čas se svou rodinou. Naopak pan De luliis se k celému „případu“ rozhodl nevyjadřovat. Nutno podotknout, že tito pánové byli součástí velmi klíčového týmu, neboť stáli za zrodem velkých produktů – iPhone, MacBook a podobně. 

Citelná ztráta pro Apple to samozřejmě je, neboť výše zmínění zaměstnanci zažili éru Steva Jobse.  Je tedy jasné, že v sobě jeho DNA měli. Otázkou je, zda dokáže společnost s logem nakousnutého jablka najmout minimálně stejně kvalitní designéry a zda ztráta DNA nebude znát pro příští generace produktů.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Martin Jeřábek

1. 5. 2019, 17:29

No konečně, páni Designéři jsou pěkně mimo a ty jejich nápady jsou k smíchu, snad brzy budou normalní lidi, ale to asi ne vzhledem k Applu :D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim