reklama

Android Statistika – Android 9 Pie má 10,4 %

Android Statistika – Android 9 Pie má 10,4 %
2019-05-07T21:57:47+02:00
• 8. 5. 2019

Už je to nějaká doba, co Google zveřejnil statistiku kolem operačního systému Android. Poslední oficiální čísla pocházejí z října minulého roku, kdy Android 8.1 Oreo měl 7,5% zastoupení na trhu. Mohli jsme si myslet, že Google již nebude tuto statistiku aktualizovat, ale ve skutečnosti je výpadek způsoben technickými potížemi, jak informuje AndroidPolice. Dle jejich zdrojů Google přišel o cenná data a snaží se problém napravit. Zatím tedy budou statistiky minimálně nepřesné a nepravidelné.

Android 9 Pie na „vzestupu“

V tuto chvíli budou rozdíly v zastoupení poměrné velké, jelikož chybí data. Ostatně oficiální stránka Googlu stále neposkytuje aktuální čísla, ale AndroidPolice se podařilo získat čerstvá data. Android 9 Pie, jakožto aktuálně stabilní verze operačního systému od Googlu má 10,4 %. Polepšil si i Android 8.1 o 7,9 % a k dnešnímu dni má 15,4 %. Menší vylepšení lze pozorovat u Androidu 4.3, 4,1 a 2,3, jelikož došlo k navýšení o 0,1 %, ale může se jednat o statistickou chybu.

Ostatní verze pomalinku ztrácejí na síle, ale například takový Android 6.0 si drží 16,9% zastoupení. Vyrovnaný výsledek lze pozorovat u Androidu 7.0 (11,4 %) a 5.1 (11,5 %). Z dostupných dat lze předpokládat, že ještě bude nějakou dobu trvat, než kompletní vymizí Android 2.3, jelikož má stále 0,3 %.

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat