reklama

Seznam.cz rozšiřuje haptické mapy do celé Evropy

Seznam.cz rozšiřuje haptické mapy do celé Evropy
2019-04-30T09:49:12+02:00
• 30. 4. 2019

Seznam.cz patří mezi celosvětové unikáty, jelikož na našem trhu si dlouho dobu drží pevné postavení, a to dokonce přes všechny snahy Googlu. České společnosti se daří hlavně díky službám, které nabízejí trochu jiné funkce a jsou cíleny jinak než u globálního hráče číslo jedna. Ale není to jen o službách pro širokou veřejnost. Mezi výjimečné služby například patří haptické mapy pro nevidomé.

Haptické mapy

Haptické mapy od Seznamu mají za sebou delší dobu vývoje. Vše započalo v roce 2014, kdy došlo ke spuštění první verze ve spolupráci s Masarykovou univerzitou a střediskem Teiresiás. Unikátní projekt je zacílen na nevidomé, kteří si mohou buď sami nebo za pomocí jednoho z mnoha center (ELSA a Teiresiás) pořídit haptické mapy České republiky. Případně si zájemci mohou o speciální mapy napsat na stredisko@elsa.cvut.cz či teiresias@muni.cz.

Nyní jsme se dočkali významného posunu a haptické mapy se rozšiřují do celé Evropy. Konkrétně jsou dostupné pro 47 států Evropy. Je popsáno přes 14 milionů ulic. Vše je dostupné skrze webovou adresu hapticke.mapy.cz nebo stačí na Mapy.cz změnit mapu na haptickou.

 „Celkově máme teď v Braillově písmu popsáno 14 milionů ulic,“ říká Martin Jeřábek, manažer týmu Mapy.cz. Haptické mapy jsou dostupné na adrese hapticke.mapy.cz a postupně se rozšiřují i na další kontinenty. „Vykreslovat je možné i další světadíly. Řešíme ale přepis názvů měst ve státech, kde se nepoužívá latinka, což je časově náročný a ambiciózní proces. Jde ale rozhodně o práci, která má smysl,“ dodává Jeřábek.

Jedná se skutečně o zajímavý projekt, o čemž svědčí i ocenění, které dostane společnost Seznam.cz od Masarykovy univerzity v červnu.

Zdroj: Tisková zpráva

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat