reklama

Rozebrání iPadu mini 5 odhalilo 3 GB RAM a další detaily

Rozebrání iPadu mini 5 odhalilo 3 GB RAM a další detaily
2019-04-04T10:57:57+02:00
• 4. 4. 2019

Vcelku nečekaně po několika letech letos na jaře Apple představil novou generaci iPadu mini. Ta nepřináší žádné revoluční změny a jedná se spíše o evoluční nutný upgrade, aby tento model vůbec mohl zůstat v nabídce. Vcelku štědře ho ale výrobce vybavil hned tím nejnovějším procesorem Apple A12, což je výrazný skok z čipu A7 z roku 2013. Nyní se dozvídáme další detaily ohledně podrobnějších specifikací.

Zahraniční kolegové ze serveru iFixit rozbral nový iPad mini páté generace a potvrdil tak několik specifikací. V první řadě nabízí novinka 3 GB operační paměti, což je na systém iOS vcelku slušná hodnota. Stejnou kapacitu má například iPhone XR.

Potvrzena je také stejná kapacita baterie (19,32 Wh), ačkoliv se prý jedná o jiný typ. Velkým rozdílem oproti předchozí generaci je 7 MPx přední kamerka, původní iPad mini 4 nabízel jen 1,2 MPx. Zadní fotoaparát však zůstal nezměněn.

Nový iPad mini 5 nabízí také potřebné senzory k funkčnosti technologie TrueTone. Stejně jako nový iPad Air 10,5 palce nabízí novinka dva mikrofony, Bluetooth 5.0, WiFi 802.11ac, LTE gigabitové rychlosti a eSIM. Server iFixit nakonec oznámkoval opravitelnost nového iPadu mini na 2/10.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit