Rozebrání iPadu mini 5 odhalilo 3 GB RAM a další detaily

Rozebrání iPadu mini 5 odhalilo 3 GB RAM a další detaily
2019-04-04T10:57:57+02:00
• 4. 4. 2019

Zdroj: Apple

Vcelku nečekaně po několika letech letos na jaře Apple představil novou generaci iPadu mini. Ta nepřináší žádné revoluční změny a jedná se spíše o evoluční nutný upgrade, aby tento model vůbec mohl zůstat v nabídce. Vcelku štědře ho ale výrobce vybavil hned tím nejnovějším procesorem Apple A12, což je výrazný skok z čipu A7 z roku 2013. Nyní se dozvídáme další detaily ohledně podrobnějších specifikací.

Zahraniční kolegové ze serveru iFixit rozbral nový iPad mini páté generace a potvrdil tak několik specifikací. V první řadě nabízí novinka 3 GB operační paměti, což je na systém iOS vcelku slušná hodnota. Stejnou kapacitu má například iPhone XR.

Potvrzena je také stejná kapacita baterie (19,32 Wh), ačkoliv se prý jedná o jiný typ. Velkým rozdílem oproti předchozí generaci je 7 MPx přední kamerka, původní iPad mini 4 nabízel jen 1,2 MPx. Zadní fotoaparát však zůstal nezměněn.

Nový iPad mini 5 nabízí také potřebné senzory k funkčnosti technologie TrueTone. Stejně jako nový iPad Air 10,5 palce nabízí novinka dva mikrofony, Bluetooth 5.0, WiFi 802.11ac, LTE gigabitové rychlosti a eSIM. Server iFixit nakonec oznámkoval opravitelnost nového iPadu mini na 2/10.

Zdroj: macrumors.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat