reklama

Obchod Play má nové vývojářské nastavení

Obchod Play má nové vývojářské nastavení
2019-04-15T12:39:11+01:00
• 15. 4. 2019

Zdroj: AndroidPolice.com

Vyvíjet aplikace pro Android zařízení je poměrně komplikované, jelikož výrobci nabízejí zařízení s různým hardwarem a také s odlišnými modifikacemi samotného operační systému. I z tohoto důvodu vývojáři mají několik možností testování a ověřování funkčnosti. Evidentně chce Google více napomoci a umožnit ještě širší testování.

Obchod Play s nastavením pro testování

Pokud vývojář nyní chce testovat aplikaci před oficiálním uvedením stabilní verze, nabízí se mu alfa a beta kanál, v rámci kterého se mohou uživatelé dostat k experimentálním funkcím. Díky získaným informacím pak vývojáři upravují aplikace a ladí je. Nyní se ukazuje, že vývojáři dostanou další možnost testování a uživatelé budou mít přístup k interním verzím aplikací.

Obchod Play totiž nově nabízí vývojářské možnosti, respektive dojde k aktivaci zatím jednoho nastavení. Pro přístup musíte několikrát kliknout na verzi aplikace v nastavení. Následně se vám objeví dialogové okno s upozorněním, že testovací aplikace nemusí splňovat všechny podmínky Obchodu Play a jsou k dispozici jen pro testování. Následně můžete zapnout možnost Interní sdílení aplikací.

V tuto chvíli zatím není přesně známo, jak bude celý systém fungovat. Zřejmě se vše podstatné dozvíme až na blížící se vývojářské konferenci Google I/O 2019. Pravděpodobně vývojáři budou mít jednodušší možnost otevřít testovací program zkušenějším uživatelům. Zřejmě díky Internímu sdílení aplikací se bude moci kdokoliv zapojit do testování bez nutnosti se hlásit jako beta tester. Nepředpokládáme, že by původní alfa a beta kanály přestaly existovat.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim