reklama

iOS nabízí nové dialogové okno, které zamezí nechtěným transakcím

iOS nabízí nové dialogové okno, které zamezí nechtěným transakcím
2019-04-14T11:59:35+01:00
• 14. 4. 2019

Společnost Apple dělá svým uživatelům jednu radost za druhou. Do své iOS platformy nyní implementovala další krok, který uživatelům zabrání k nechtěnému přihlášení odběru aplikace. 

iOS přináší důležitou novinku

Některým iOS uživatelům se v minulosti stávalo, že omylem klikli na možnost pro zakoupení předplatného. Po kliknutí se jim ihned zobrazila možnost pro zaplacení, přičemž platbu nechtěně autorizovali pomocí Face ID. Apple ale naštěstí vyslyšel negativní ohlasy na tento přístup, proto se rozhodl implementovat novou funkci, která má na zakoupení předplatného upozornit dalším dialogovým oknem.

Nové dialogové okno se objeví však pouze v případě, kdy se uživatel dostane do konečného procesu pro zakoupení. Na tuto novinku upozornil vývojář aplikací David Barnard. Nicméně, nové potvrzovací okno je velmi vítaným doplňkem. 

Skvělé také na dialogovým okně je, že zamezí přísun velkých příjmů podvodným aplikacím, které právě na tomto problému nejvíce vydělávaly. Jak uvedl zahraniční server 9to5mac, v některých iOS aplikací stačilo pouze klepnout prstem vedle a peníze vám byly strženy. 

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim